ua en ru

В Києві зухвало пограбували церкву: стали відомі подробиці

В Києві зухвало пограбували церкву: стали відомі подробиці Фото: Пограбування церкви (Колаж РБК-Україна)

З храму винесли ікони і коштовні ювелірні прикраси

У Києві в Голосіївському районі пограбували церкву, яка знаходиться на території дитячої поліклініки на вулиці Голосіївській. Злочинець виніс ікони та прикраси. Про це повідомив "Київ Оперативний" у Facebook.

"Анатолій Вікторович - злочинець зі стажем. Цієї ночі Анатолій вирішив пограбувати церкву. Він проник через вікно, взяв дві ікони, розбив скло у них та забрав всі прикраси, що там були. На виході його вже чекав наряд групи затримання #360 Управління поліції охорони в місті Києві", - повідомили подробиці інциденту.

В Києві зухвало пограбували церкву: стали відомі подробиціВ Києві зухвало пограбували церкву: стали відомі подробиціВ Києві зухвало пограбували церкву: стали відомі подробиціВ Києві зухвало пограбували церкву: стали відомі подробиці

Фото: Грабіжник у церкві (facebook.com/KyivOperativ)

Відео: Пограбування у церкві Києва (YouTube/Kyiv Operativ)

"Затриманий зізнався, що злочин планував - за день до цього він вже заходив в церкву та намітив те, що хоче вкрасти. Під час оформлення з‘ясувалось, що чоловік перебуває в розшуку за правоохоронцями Хмельниччини (має 5 схожих епізодів) та раніше вже відбував покарання за аналогічні злочини", - повідомили у мережі.

Нагадаємо, що в мережі розповіли про православний розсадник "руского міра" у Почаївській лаврі, яка знаходиться в однойменному місті Тернопільської області. Про лавру, яка належить Українській православній церкві Московського патріархату, розповів житель Тернополя, журналіст видання "Доба" Артур Бобрик.

Він відзначає, що Почаївська лавра була центром церковного та світського книгодрукування, а також тотальної русифікації. За його словами, номінально главою УПЦ (МП) є Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, але парафіянини церкви часто наголошують, що "підпорядковуються особисто патріарху Московському і всієї Русі Кирилу". До того, як потрапити на територію Почаївської Лаври, з його слів, доведеться пройти повз жебраків, які сидять за п’ять метрів один від одного.