ua en ru

У Києві шахраї-"благодійники" видурювали гроші нібито для бійців АТО

У Києві шахраї-"благодійники" видурювали гроші нібито для бійців АТО Фото: Шахрай в масці (mirnov.ru)

Фірма обдзвонювала підприємства і просила кошти на тепловізори і аптечки

Журналісти викрили "благодійний фонд", який беззвітно просив гроші на потреби бійців АТО в Києві. Працівники фірми щодня телефонують сотні підприємств і під виглядом представників благодійного фонду просять грошей. Скільки ж вони отримують на свої рахунки і в чиїх кишенях вони осідають - не знає ніхто, повідомляє ТСН.

Фірма СПД Капран обдзвонює підприємців і бізнесменів з усієї України і просять грошей нібито на лікування дітей або солдатів. Себе вони називають консалтинговою фірмою і постійно набирають співробітників, стверджуючи, що вони посередники між меценатами і благодійним фондом "Сильна країна".

Журналістка Тетяна Боковня влаштувалася у фірму, щоб вивести її на чисту воду. Її завданням як офіс-менеджера було за списками підприємств дзвонити їх керівникам і вмовляти пожертвувати кошти, посилаючись на БФ. Однак за місцем реєстрації фонду в Сумській області знаходиться тільки приватний будинок

Ініціатор законопроекту про подолання шахрайства Павло Новіков розповів, що не існує контрольного органу, який би перевіряв надходження коштів на рахунки благодійних фондів, а значить дізнатися, скільки і на що витрачає гроші фонд, неможливо.

"У законі написано: благодійна організація повинна звітувати про витрачені кошти. А якщо ти не звітуєш, тобі за це нічого не буде. А що буде, якщо люди порушують умови законодавства. Те, що вони скидають номери рахунків, ми ж не можемо проконтролювати, куди саме йдуть ці гроші, як вони витрачаються, а головне, навіть якщо ми перевіримо, що гроші витрачаються не туди, ми нічого не зробимо. Тому, що люди віддають гроші абсолютно добровільно", - пояснив Новіков.

Киянка Валентина працювала на фірмі СПД Капран всього півдня і підозрює, що гроші збирають шахраї.

"Люди просто просять гроші. Коли у мене виникло питання: яке це взагалі має відношення до пропонованої вакансії... мене запевняли, що це вони є просто посередниками. Я думаю, що це - шахраї", - каже дівчина.

Пізніше журналісти ТСН прийшли в офіс фірми відкрито, але співробітники почали ховатися від камери, а керівник офісу відмовилася навіть називати своє прізвище. Редакція звернулася до Нацполіції з проханням розібратися в діяльності цього сумнівного фонду і фірми.

До речі, в Києві дівчата-підлітки затримали злодія, побили і здали поліції.