ru ua

У Києві відбулася смолоскипна хода на честь Героїв Крут (фоторепортаж)

У Києві відбулася смолоскипна хода на честь Героїв Крут (фоторепортаж) Смолоскипна хода у Києві на честь Героїв Крут (Фото: Віталій Носач, РБК-Україна)

Сьогодні українці відзначають 101-у річницю подвигу юних героїв

У Києві у вівторок, 29 січня, на честь 101-ої річниці бою під Крутами активісти Національного Корпусу і "національних дружин" провели смолоскипну ходу. Захід стартував на Львівській площі о 18:00 від пам'ятника Героям Крут і зібрав більше сотні учасників.

Активісти пройшли Михайлівською вулицею до площі Майдан Незалежності, потім вулицею Хрещатик через Грушевського прийшли до Аскольдової могили.

Зазначимо, що в центрі було обмежено рух транспорту, щоб не заважати руху колони.

У Києві вшанували пам'ять Героїв Крут (Фото: Віталій Носач, РБК-Україна)

Учасники акції запалили смолоскипи та фаєри, і пройшли до місця поховання молодих ідеалістів, які понад 100 років тому взялися за зброю, щоб стримати російського агресора і захистити незалежність України.

Захід пройшов без інцидентів, деякі випадкові перехожі навіть приєдналися до активістів в урочистій ході.

Смолоскипна хода в Києві (Фото: Віталій Носач, РБК-Україна)

Нагадаємо, сьогодні українці згадують студентів і курсантів, героїчно загинули в бою з Червоною армією під Крутами в 1918 році. Тоді молоді герої вступили в нерівний бій з більшовицькими військами, стримуючи їх наступ на Київ.

Під час бою 29 юнаків потрапили в полон і були страчені більшовиками. Незважаючи на поразку, курсанти все-таки виконали завдання, яке перед ними стояло - втримали жорстокий наступ більшовицьких військ на Київ.

Трагічна подія, в якому загинули віддані патріоти України, фактично змінила хід історії і затвердив право українців на незалежність своєї держави.

Як повідомлялося раніше, співробітник Українського інституту національної пам'яті у коментарі для Styler нагадав про важливість пам'яті про цю подію. Також він розповів про те, які уроки несе бій під Крутами для українців сьогодні.

Також ми писали про те, що днями в Тернополі в камерах колишнього слідчого ізолятора КДБ, де зараз розташований музей політв'язнів та репресованих, добровільно заточили себе на добу 25 молодих людей, щоб вшанувати пам'ять Героїв Крут.