У Києві у вчительки відсудили подароване державою житло
У капітальний ремонт квартири сім'я вчительки вклала $20 тисяч
Сім'ю вчительки Наталії Дем'яненко виселяють з квартири на проспекті Леся Курбаса, яку вона отримала в подарунок від держави. Таке рішення суду першої інстанції залишив у силі Київський апеляційний суд.
Про це повідомляє газета "Факти".
Наталя Дем'яненко 28 років пропрацювала вчителем молодших класів і майже стільки ж стояла в черзі на житло. Вселитися в квартиру, яку виділила сім'ї Дем'яненко столична адміністрація, вдалося через рік після даної в 2011 році обіцянки мера Олександра Попова.
За словами вчительки, до цього в квартирі мешкала неблагополучна сім'я, через що нові господарі, перед тим як переїхати, вклали близько $20 тисяч на капітальний ремонт житла.
Два роки тому на сім'ю подали в суд. На квартиру претендувала дочка колишньої власниці - жінка, яку тут вже багато років ніхто не бачив.
В ході судових засідань Святошинський районний суд визнав видачу ордера сім'ї Дем'яненко незаконною, оскільки "в момент передачі квартири житлова площа не була вільною".
Сестра колишнього квартиронаймача заявила, що після смерті брата проживала в квартирі без прописки, а пізніше суд визнав її право на користування квартирою - на підставі того, що ще в 1970 році вона була включена в ордер як один з членів сім'ї.
Однак прописатися в квартирі їй не вдалося. У Святошинському районному управлінні міліції їй відмовили, повідомивши, що "судове рішення про право користування квартирою не передбачає обов'язкової реєстрації".
В результаті ордер на квартиру, виданий державою сім'ї Дем'яненко, визнали незаконним, що спричинило за собою і визнання недійсним свідоцтва про приватизацію квартири.
Розгляд в апеляційному суді сім'я Дем'яненко програла.
"На суд прийшли чоловік вісім чоловіків у камуфляжній формі, які обіцяли "допомогти" нам з виселенням, якщо не заберемось самі. Зараз ми подали касаційну скаргу у Вищий спеціалізований суд України, живемо тільки надією, що, поки її розглядатимуть, нас не будуть виселяти", - розповіла Наталія Дем'яненко.
Столичний адвокат Марина Лебедєва вважає, що рішення Святошинського районного, а також Київського апеляційного суду про визнання ордера на квартиру та свідоцтва про приватизацію не можна назвати незаконними.
"Вони просто не могли вчинити по-іншому, оскільки позивачка пред'явила рішення суду про те, що має право на користування квартирою, видане їй раніше. Крім того, в районній адміністрації могли і не знати, що квартира не вільна — оскільки позивачка там не прописалася і не приватизувала її", - розповіла вона.
Юристи рекомендують сім'ї вчительки спробувати домогтися отримання аналогічної квартири, оскільки Дем'яненко не винні в отриманні незаконного ордера. Для цього, ймовірно, доведеться відновитися в черзі на житло. З позивачки радять у судовому порядку вимагати відшкодування вартості ремонту.
До речі, суддя хоче привласнити службове житло, незважаючи на наявність елітних квартир в Києві.