Відпочиваючи у лісі або в парках, слід бути обережними
У лісах Київської області через спеку і сухої погоди активізувалися змії. Про це повідомляє Державне лісогосподарське підприємство "Киевоблагроліс".
Наголошується, що найбільшою проблемою населення є не надто високий рівень обізнаності про плазунів, зустріч з якими можлива в лісі, на березі річки тощо.
Городян просять бути обережними з плазунами і при цьому не завдавати їм шкоди, оскільки змії є невід'ємною частиною екосистеми.
"Змії відіграють важливу роль у підтриманні екологічної рівноваги. Якщо бездумно нищити змій, то природа значно збідніє, будуть спостерігатися деградаційні процеси та порушуватися біотичні зв'язки", - підкреслили в "Киевоблагролес".
Також киянам дали кілька порад, як уникнути небезпечних наслідків після зустрічі з гадюками.
Під час перебування в лісі чи степу, слід дотримуватися елементарних заходів безпеки, а саме - бути пильними, носити закрите взуття, збираючи гриби або ягоди, відвертати високу траву або кущі палицею.
Мешканцям столиці та області також нагадали, що отруйна лісова або звичайна гадюка поширена на Поліссі і в лісостеповій смузі, найчастіше оселяється в листяних і мішаних лісах, на болотах, серед заростей; полюбляє вологі місця, хоча досить часто зустрічається і в сухих.
Отрута різних змій різний за характером своєї дії. Так, відразу після укусу звичайної гадюки тіло навколо ранки червоніє і опухає. Хворий відчуває сильний біль. Потім опухає вся уражена кінцівка, а у важких випадках - все тіло. На 7-9 день після укусу набряк зменшується.
Сила отрути змії не завжди буває однаковою, що залежить від її фізичного стану (линька, голодування тощо). Ступінь і перебіг отруєння залежить також і від того, в яке місце був укушений хворий. Якщо змія прокусила велику посудину, то отруєння може настати миттєво, тому що вся введена отрута одразу ж потрапляє безпосередньо в кров. Через неушкоджену шкіру і слизові оболонки отрута не проникає. Для швидкого одужання хворого важливо вчасно надати йому медичну допомогу.
Перш за все, після укусу отруйної змії слід перешкодити отрути поширитися по тілу і видалити його. Для цього можна лише порадити висмоктування. Найчастіше доводиться просто висмоктувати кров з рани ротом і її випльовувати. Слід пам'ятати, що висмоктувати кров можна тільки в тих випадках, коли ясна і зуби цілком здорові і в роті немає відкритих ран. Потім треба прополоскати рот, а постраждалого якнайшвидше доставити в найближчий медичний заклад.
Раніше повідомлялося, що в Маріуполі мешканка багатоповерхівки виявила змію в ліжку.
Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун