ru ua

"Конвеєр брехні": росіянин розповів про діяльність "фабрики тролів"

"Конвеєр брехні": росіянин розповів про діяльність "фабрики тролів" Колаж РБК-Україна

Колишній співробітник агентства Пригожина поділився досвідом

Росіянин Марат Міндіяров, який був співробітником так званого "Агентства інтернет-досліджень", розповів про свою роботу на "фабриці тролів" Євгена Пригожина ("кухар Путіна"), яка розташовується в історичному районі Санкт-Петербурга Ольгіно. Своїм досвідом він поділився в інтерв'ю "The Washington Post".

Міндіяров став відомий російській громадськості у 2015-му році. 43-річний росіянин розповів, що відчув себе персонажем антиутопії Джорджа Оруелла "1984" – "місця, де ви змушені говорити, що біле – це чорне, а чорне – це біле".

"Ваше перше відчуття – що ви були на якомусь заводі, який робив з брехні конвеєр. Обсяги були колосальними – там була величезна кількість людей, від 300 до 400, і всі вони писали абсолютну неправду. Це було як у світі Оруелла", – розповів колишній "троль".

Основними обов'язками "тролів" було, зокрема, написання коментарів під новинами. Міндіяров працював саме в департаменті коментарів.

"Коли я був там, були санкції (введені Євросоюзом і США у відповідь на втручання Росії в Україну) і рубль почав падати. Я писав, що все було навпаки: наскільки прекрасна наше життя, наскільки чудово те, що зміцнювався рубль, і подібного роду абсурд. Що ці санкції зроблять нас сильнішими і т. д. і т. п.", – розповів він.

Зміна на "фабриці тролів" тривала 12 годин. За цей час один працівник писав 135 коментарів по 200 знаків. За роботу "троль" отримував близько 40 тисяч рублів. Працювали співробітники по два дні.

Варто відзначити, що Міндіяров за освітою є вчителем біології та географії, за професією – гід, володіє кількома мовами. Два з половиною місяці працював на "Агентство інтернет-досліджень". Влітку 2015-го заявив, що виступить свідком у суді за позовом іншої колишньої співробітниці "агентства" Людмили Савчук, яка судилася з компанією через порушення трудового законодавства.

До речі, журналісти розповіли, як боти Кремля маніпулюють українцями.