Про реакцію НБУ і президента поки нічого не відомо
21 листопада на офіційному сайт президента України з'явилася петиція з проханням перейменувати державні монети.
Автор відповідного електронного документа № 22/041046-еп — такий собі Сергій Дюрич, який написав, що копійками називалися розмінні монети СРСР.
"Змінити назву українських монет на центи. Провести деномінацію і запустити в готівковий обіг монети номіналом в 1, 5, 10, 50 центів і 1, 2 гривні і банкноти в 5, 10, 20, 50, 100, 200 гривень", — сказано в тексті петиції.
Крім того, автор зажадав встановити наступний офіційний курс гривні до іноземної валюти: 1 євро дорівнює 1,5 гривні.
Раніше повідомлялося про те, що Національний банк України представив просвітницьку кампанію, спрямовану на усвідомлення історичності та виховання поваги до гривні.
В рамках проекту створено титульний ролик "Гривня - наш символ" і 9 графічних роликів-розповідей про кожній купюрі з номінального ряду української валюти.
"Повагу до незалежності України - неможлива без усвідомлення історії, в тому числі економічної. Гривня була одним з перших атрибутів України, який відновлювався разом з іншими елементами незалежності в періоди відродження української державності", - сказала співзасновник Українського кризового медіа центру Наталія Попович.
Нагадаємо, що аналітики підрахували, в яку суму обходиться пересічному трудоустроенному українцю утримання глави держави та його Адміністрації.
З урахуванням всіх витрат щороку кожен українець витрачає на АП 51 гривню.
Це на 20 гривень менше, ніж щорічна сума, яку кожен українець зі своєї кишені платить на утримання Верховної Ради і депутатського корпусу, адже рік змісту Ради варто трудоустроенному українцю 72 гривні, і це – на 423 депутатів, 1692 помічників і 1055 працівників апарату.