ua en ru

Крах Кримського мосту: екологи забили на сполох

Крах Кримського мосту: екологи забили на сполох Колаж РБК-Україна

З-за Керченського мосту гинуть рідкісні види фауни

Кримський міст може впасти вже в 2023 році. Це стане причиною загибелі не тільки людей, але і рідкісних видів фауни і флори. Втім, вже зараз екологи кажуть, що побудований російськими окупантами об'єкт завдав непоправної шкоди живій природі півострова.

Зокрема, від дій росіян постраждали риби, занесені в Червону книгу. Так, на межі повного зникнення опинилися морські голки, чорноморська популяція морського коника, горбиль, лаврак, які мешкають в Керченській протоці. А також стрепет, довгоносий баклан та інші птахи і тварини, які стали жертвами будівництва моста.

"Міст без перебільшення наніс тяжкі наслідки для навколишнього середовища і природи не тільки Криму, але і материкової частини суші. Багатьма правилами екологічної безпеки було знехтувано будівельниками. Тепер екосистема Чорного і Азовського морів опинилася під реальною загрозою... Хоча наші співробітники неодноразово акцентували увагу на можливих проблемах", - розповіло джерело з Кримської академії наук, що побажало залишитися анонімним, так як боїться цькування з боку керівництва.

Крах Кримського мосту: екологи забили на сполох

Кримський міст (фото: most.life)

До прикладу, за словами еколога, під загрозою опинилася одна з "пам'яток" Криму - червонокнижна чорноморська афаліна (підвид дельфінів, що мешкають в Чорному морі - ред.).

"Дельфіни дуже чутливі до вібрацій і технічних шумів. Тому вже сам процес будівництва мосту згубно впливав на них", - додав експерт.

До речі, за словами співробітників Інституту водних проблем і меліорації НАН України, збитки, завдані природі будівельниками Керченського мосту, становлять близько $400 млн.

Раніше ми писали, що на автоподходах до Кримського мосту обвалилися штучно створені насипи