Кримський міст знищує море: експерт вказав на нову проблему
У найближчому майбутньому ця проблема призведе до занепаду регіону
Фахівець, який майже двадцять років пропрацював у портах Керчі, розповів, що будівництво мосту спровокувало прискоренню давньої проблеми. Про це він повідомив у коментарі для видання "Керч.ФМ".
Як пояснив експерт, багато років у Керченській протоці існувала проблема – замулювання. Це природний процес, але протягом багатьох років використовували очищення, і він відбувався повільно. А ось з 2015 року темп замулювання істотно прискорився.
"В "нульових" роках очищення каналу була дуже рідкісним і дорогим заходом. Ситуація компенсувалася повільним замуленням. Після початку будівництва Кримського моста в кінці 2015 року замулювання стрімко зросло. Портовики кажуть, що це через зміни гідродинаміки в Керченській протоці. Потік води з Азовського моря виносить пісок і мул, який не може повністю пройти повз опори мосту. Створюється ефект "гребінця". Потік води прагне обійти міст і іл заноситься в акваторію Керченської бухти, яка починає активно міліти", - пояснив фахівець.
Він зазначив, що замулювання також створює перешкоди для судноплавства в Керченській протоці, так як кораблі сідають на мілину.
"В принципі, якщо регулярно чистити канал, то судноплавство можна врятувати. Однак даний ефект також спостерігається в самій Керченській протоці. За останні роки там відразу кілька суден сіли на мілину на фарватері з Кавказької сторони в тих місцях, де раніше вони вільно проходили", - розповів експерт.
Все це призводити до занепаду морської галузі Керчі, і фахівець зазначив, що в майбутньому це може стати серйозною проблемою.
"Зменшення прохідної осадки дуже негативно впливає на можливості портів. І хоча самі порти не так швидко дрібнішають, замулившийся Керченський підхідний канал зводить на "ні" переваги глибоководних причалів. Укупі з санкціями і новими вимогами законодавства, це вже можна сказати "вбило" морську галузь Керчі. Зарплати в морському секторі впали в кілька разів порівняно з рівнем 5-річної давності. Багато позбулися роботи", - резюмував експерт.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в окупованому Криму виникла загроза серйозної екокатастрофи.
А також розповідали про те, що Кримському мосту загрожують нові неприємності.