Дівчина з дитинства цінувала дисципліну та внутрішній порядок
Через свій зріст — 148 см — Віка отримала позивний "Кнопка". Дівчина потрапила на фронт у 19 років. Та відверто зізнається, що для цього довелося трохи "перехитрити систему", дописавши собі кілька сантиметрів. Історія Вікторії з'явилася на facebook-сторінці фонду "Повернись живим".
Кулеметниця-гранатометниця за військовою спеціальністю з позивним "Кнопка" народилася у Чигирині, Черкаська область, поруч з яким знаходиться історичне урочище Холодний Яр. Саме тут у 1918-1922 роках діяли повстанські загони проти радянської влади.
"Тому прагнення захищати свою країну від поневолення у дівчини в крові", — говорять про Вікторію на сторінці "Повернись живим".
Цікаво, що Вікторія потрапила на фронт, коли їй було лише 19 років. Дівчина згадує, як їй доводилося бігати в учбовому центрі у "Десні" по 8 км у бронежилеті та касці. А поруч в цей час бігали хлопці.
При цьому Віка має лише 148 см зросту та "не дотягує" до норматива.
"Щоб потрапити до війська, їй довелося приписати собі кілька сантиметрів, бо не проходила за стандартами", — говориться у історії "Кнопки".
Також цікаво: "По нас працював снайпер": у мережі розповіли історію бійця з позивним "Анархіст"
Українська захисниця Вікторія з позивним "Кнопка" (фото: facebook.com/backandalive)
За словами дівчини, під час навчання вона полюбляла нічні стрільби, оскільки "це красиво".
При цьому її родина до військових ніякого відношення не має. Проте Вікторія розповідає, що змалку цінувала внутрішній порядок та дисципліну.
Більше того, в дитинстві дівчина займалась деревообробкою та якимись токарними роботами, робила підсвічники, а ще її цікавили армія та зброя. А от ляльки її мало цікавили — тільки машинки.
"З мого класу жоден хлопець не пішов служити, всі ховалися. Але хтось же має захищати країну", — говорить Вікторія.
"Вона справляє враження дуже позитивної, відкритої людини з сяючою усмішкою, і ще такої, яка вірить, що будь-які перешкоди можна здолати і досягнути мети, якщо докласти всіх зусиль", — описують Віку на сторінці фонду.
Дівчина цитує китайську мудрість: той, хто прагне смерті, ніколи її не знайде. І впевнена, що військовими не стають, а народжуються.
Проте 20-річна Віка жаліється, що комбат не пускає її на "нуль" до кулемета, тому змушена була перевчитися і виконувати обов’язки зв’язківця.
Зазначимо, що 29 серпня — День пам'яті загиблих за свободу України. Проходить четверта річниця Иловайской трагедії, коли Україна зазнала важких втрат в серпні 2014 року. На честь цієї дати STYLER поспілкувався з бійцем, який пройшлов Іловайський котел.
Нагадаємо, раніше в Києві пройшов забіг на честь воїнів.
29 серпня - День пам'яті загиблих за свободу України