ua en ru

"Квартира, жіночі колготки і бісер": стало відомо, які товари можна купити на держаукціоні

"Квартира, жіночі колготки і бісер": стало відомо, які товари можна купити на держаукціоні Фото: Електронний аукціон (Колаж РБК-Україна)

В системі СЕТАМ можна купити ялинку і земельну ділянку

На знаменитій системі електронних торгів конфіскованим майном СЕТАМ стали з'являтися лоти боржників за аліментами. Що можна придбати за допомогою державного аукціону, дізнавалася газета "Сьогодні".

З початку лютого в Україні почали діяти посилені заходи щодо боржників за аліментами. Речі, які конфіскуються в таких боржників, виставляються на державному аукціоні СЕТАМ, де з допомогою електронних торгів можна придбати вельми цікаві речі.

Як стверджують у прес-службі електронних торгів, лоти, які виставляють на торги можуть бути, як значні – квартира або автомобіль, так і дрібні – вартістю до 100 гривень.

"Це автомобіль, земельна ділянка, половина квартири. Ці лоти тільки виставлені, торги по них ще не відбулися", — розповіли в прес-службі CETAM.

А генеральний директор системи Віктор Вишнів розповів, що лотів з "аліментними" минулим буде ставати все більше.

"Число таких лотів може сильно збільшиться, бо почали працювати спеціальні мобільні групи. Вони працюють над питаннями стягнення боргів, якщо на боржника не подіяло попередження", — говорить Вишнів.

Співробітники СЕТАМ повідомляють, що серед вилученого майна найбільше автомобілів і нерухомості, так як вони мають велику цінність і продаються досить активно. Але часто лотами стають і дрібні речі, такі як парфуми, ліхтарики та жіночі колготки.

Наприклад, у січні на сайт надійшли два лоти з Харківської області – пара шкарпеток 45 розміру і чоловіча в'язана шапка за 32,5 гривень.

А з Житомирської області на аукціон потрапили жіночі колготки, шкарпетки, ліхтарик за 86 гривень і неповний флакон туалетної води для чоловіків.

Фахівці стверджують, що іноді в один лот потрапляє кілька речей і навіть бувають десятки і сотні позицій, але такий незвичайний товар купують досить часто.

"Є покупці, які викуповують вилучений бісер, тканини. Тобто, купивши ті чи інші лоти, покупець після цього збирає свій товар до купи", — розповів Вишнів.

Ще одне джерело для державного аукціону – це товари з Криму. Після того, як уряд заборонив пускати в Крим фури з товарами, всі затримані цінності стали лотами в електронній системі.

"Були арештовані і книги, і взуття, і одяг. Практично на все це знайшлися клієнти, зараз вже розпродаються залишки. Якщо ж говорити про курйозні лоти, то у нас був і "набір юного злодюжки": рукавички, лом і набір відмичок. Були виставлені на торги дві живі ялинки в незадовільному стані", - розповів генеральний директор.

Крім того, співробітники електронних торгів спростували інформацію про те, що на державному аукціоні можна безкоштовно отримати нерозмитнені автомобілі, сплативши за них всі податки і збори.

"Насправді в безоплатне користування майно може бути передано лише юрособам: в зону боїв на Донбасі, дитячим будинкам та іншим закладам", - повідомили в прес-службі СЕТАМ.

До речі, у Буковелі поліція затримала шахрайку, яка торгувала неіснуючими айпад.