Львівська молодь висміяла хлопчика з інвалідністю
В мережі обурені ставленням львівської молоді до хлопчика у візку
У Львові в одному з магазинів підлітки висміяли хлопчика з інвалідністю. Про це написала його мама, Наталя Сіреджук, на своїй сторінці в Facebook.
Інцидент стався під час походу в магазин "Наш супермаркет".
"Мій Павло (той, що з особливими потребами) дуже любить ходити в маркети і купувати "Кока-Колу". От я сьогодні після роботи вирішила бути доброю мамою – поїхали ми з ним візком у "Наш супермаркет" на Сихові. Заходимо в магазин і зустрічаємося з гуртом тінейджерів – близько 10 хлопців та дівчат! Вони починають голосно і дико реготати, дивлячись у нашу сторону", – написала Сіреджук.
Після того, як жінка з сином купили все необхідне, вона спробувала виправити ситуацію. Наталя попросила підлітків допомогти, аби подивитись на їх реакцію.
"Ми купили те, що планували. Радості Павла не було меж. Вийшли з магазину і я вирішила все-таки якось цю ситуацію "розрулити" – попросила цих молодих людей допомогти звести возик по пандусу...Вони з диким реготом повтікали у різні сторони..." – зазначила Сіреджук.
Вона впевнена, що старшокласників повинні привчати до волонтерства, аби таких ситуацій не виникало. На її думку, вкрай важливою є роль батьків, які мають привчати дітей до гуманності.
"Пишу про це тому, щоб знову і знову казати – не ті науки вчать у школі, бракує наук людяності. Повинно бути обов'язкове волонтерство у старшокласників, треба багато розповідати, що таке служіння та хто такий ближній. Незалежно від його фізичного стану. Але роль батьків також досить велика. Адже ця поведінка, яку вони продемострували щодо дитини з інвалідністю, буде така ж щодо похилих людей, до будь-якого ближнього, до своїх батьків, навіть. І не так важливо, чи буде нова куртка чи нові капці на Великдень у наших дітей, а те, чи вони мають якісь цінності й розуміння, що таке повага і любов до ближнього", – написала Сідержук.
Користувачі соцмережі відзначили, що ситуація "стара як світ і з роками не покращується". В коментарях припустили, що все від безкарності. Деякі зазначили, що сміх може бути захисною реакцією дітей.
"Ви, Наталя, просто молодець. Я пишаюся Вами і вмінням володіти собою. На 100% згідна на рахунок виховання. Виховання в сім'ї - це основа основ. Але нічого, на все воля Божа... і прийде час, коли останні стануть першими, і навпаки... чисто від себе, мене зачепило до сліз... я би їх порозривала нафіг... а ви - сильна! А де ж були всі навколо? Ніхто виродкам зауваження не зробив?" – відзначила Юля Дмитрів.
"Здається, для підлітків регіт - це часто захисна реакція на незрозумілу ситуацію (як у дошкільнят плач іноді). Хочеться вірити, що вони просто зустрічали замало різних людей і дітей. Інклюзивна освіта + відсутність бар'єрів у просторі, можливо, допомогли б", – написала Карміна Бурана.
"Прикро, що таке стається, на жаль, діти бувають дуже жорстокі!" - зазначила Наталка Мошовська.
"Дуже прикро таке читати, так, діти бувають жорстокі, але все починається з родини, батьки з дітьми не спілкуються, не прищеплюють любові до ближнього, до діток, які фізично можуть відрізнятися від них", - написала Людмила Павліш.
"Як не прикро, але до прикладу, мої батьки ніколи зі мною не розмовляти про людей з особливими потребами, я їх, навіть, не бачила на вулицях (за винятком старших осіб). Сучасні батьки мало знають про проблеми особливих діток, обирають зручну для себе позицію відмежування своїх чад від "не таких". Напевно, варто все ж дітям на виховних годинах розповідати про особливих діток, напр. того ж самого 21 березня чи 1 квітня, запрошуючи на такі зустрічі сім`ї з особливими дітками. Думаю, через учнів шкіл і самі батьки почнуть більше розуміти, а з особливих діток не сміятимуться більше", - розповіла Наталя Швагуляк.
До речі, дочка Пєскова розкритикувала Росію через інвалідність.