"Люди вже втратили довіру": стало відомо, що найбільше хвилює мешканців Донбасу

"Люди вже втратили довіру": стало відомо, що найбільше хвилює мешканців Донбасу
Фото: Контрольний пост в'їзду-виїзду "Майорське" в Донецькій області (Ратинський В'ячеслав / УНІАН)

За словами журналіста, вони не сильно звертають увагу на політичні питання

Жителів окупованого Донбасу турбують перебої зі зв'язком і отримання документів. Про це "Апострофу" повідомив журналіст "Радіо Свобода", луганчанин Андрій Діхтяренко

"У "ДНР" наплювали на людей, не давши компанії Vodafone відновити пошкоджену зв'язок (можливо, аварії були влаштовані навмисно). Вони вирішили заробити грошей, випустивши в Росії велика кількість сім-карт місцевого оператора "Фенікс"... Більш того, я знаю, що в Мінську "Vodafone Україна" вперше за останні роки обговорювала можливість для її фахівців потрапити саме на окуповану частину Луганської області, щоб провести ремонт станцій, які все ще діють і весь час працювали без ремонту. Вони навіть хочуть доставити туди кілька тонн різної апаратури, але для цього потрібно їхати через окуповану Донецьку область. А донецькі бойовики не хочуть пускати "Vodafone Україна", - розповідає журналіст.

За його словами, людей дуже хвилюють побутові питання.

"Ми дуже часто говоримо про політичні та ідеологічні питання, але насправді для більшості з тих, хто зараз змушений виживати, це настільки другорядні речі, що вони навіть не хочуть про них думати. Люди не роблять цього ще й тому, що медіа дуже часто дають спотворену картину. Це на 100% стосується сепаратистських медіа, на 110% - російських і, на жаль, на 90% - українських. тобто все видають вигідну, як вважається, тій чи іншій стороні картинку. Люди вже втратили довіру до ЗМІ", - зазначає журналіст.

Відео: Андрій Діхтяренко (youtube.com/Апостроф)

Крім того, люди зіштовхують з проблемою видачі документів.

"Є міжнародне законодавство, яке описує процедури, які відбуваються на окупованих територіях. Це стосується не тільки України і не тільки цього конфлікту. Є простий постулат: якщо людина була змушена якимось чином комунікувати з окупаційною владою, щоб визнати факт смерті, народження або інші подібні речі, то навіть представники органів країни, територія якої є окупованою, повинні це визнавати", - зазначив журналіст.

Раніше відомий телеведучий дав прогноз про майбутнє Донбасу.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся