Люди стрибали з обривів: очевидець згадав найкривавіші події Майдану

Люди стрибали з обривів: очевидець згадав найкривавіші події Майдану
Фото: Зима 2014 року/річниця розстрілів на Майдані (Костянтин Сова)

Лікар згадав найбільш трагічні події Революції Гідності

П'ять років тому, 18 лютого 2014 року, почалися трагічні події – розстріли активістів на Майдані. Ці дні увійшли в історію як найкривавіші під час Революції Гідності. Внаслідок протистоянь з правоохоронцями і розстрілів загинули 23 активісти.

На прохання Styler кардіохірург і волонтер Назар Озерянський, що був активним учасником Революції Гідності, згадав про найтрагічніші дні Революції.

"18 лютого особисто для мене - найбільш пам’ятний день. Я теж того дня і отримав травми, і вперше в житті бачив, як десятитисячний натовп панікує, коли з різних боків "Беркут" затискає, коли люди стрибали з обривів і швидко залазили на такі високі десятиметрові барикади, на які не можна залізти в принципі", - згадує він.

Лікар вперше бачив, як люди лежали один на одному в п'ять шарів, коли на них тиснуть.

Люди стрибали з обривів: очевидець згадав найкривавіші події МайдануФото: Учасник Майдану Назар Озерянський (зліва) (facebook.com/dr.ozerianskiy)

"Але вони не здавалися, й ніхто тоді з Майдану не йшов. Попри загальну паніку, яка тоді панувала в центрі міста", - зауважує волонтер.

Саме для нього один із важливих днів – це саме 18 лютого. Окрім, звісно, інших важливих дат.

"Під час розстрілів я там не був, бо поїхав в інше місце. Але той день я пам’ятаю дуже добре. Це був хороший спокійний день, світило сонце, саме як у ці дні – сьогодні, вчора. Це був момент, коли стало зрозуміло, що злочинна влада на поступки не піде, і найголовніше відчуття, яке з'явилося – це те, що ми на поступки теж не підемо. Помітив, що те саме відчували й інші: самовіддача і самопожертва", - каже Назар Озерянський.

Нагадаємо, стало відомо, що майже 40 підозрюваних у справах Майдану працюють у правоохоронних органах.

Крім того, адвокати Небесної Сотні заявляли, що розслідування вбивств на Майдані перебуває під загрозою через затягування робіт на вулиці Інститутській.

Відео: Перші вбиті на Майдані (video.rbc.ua)

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся