ua en ru

Мати ув'язненого в РФ Клиха розповіла, як її син хотів покінчити з собою

Мати ув'язненого в РФ Клиха розповіла, як її син хотів покінчити з собою Колаж (РБК-Україна)

Станіслав Клих десять місяців терпів тортури

Мати українського політувязненого Станіслава Клиха Тамара розповіла жахливі подробиці, як її син намагався покінчити життя самогубством. Її син засуджений чеченським судом на 20 років суворого режиму. Шокуючу правду мати повідомила виданню "Гордон".

За версією російського слідства, Клих і проходить по тій же справі, як і Микола Карпюк наприкінці 1994-на початку 1995 року брали участь у Першій чеченській війні, а саме в боях в Грозному проти російських військ. Доказова база обвинувачення фактично побудована на свідченнях самого Клиха, отриманих після десяти місяців побиття і тортур електричним струмом, а також на свідченнях українця Олександра Малофєєва, який стверджує, що в бойових діях у Чечні брали участь народний депутат Дмитро Ярош, голова партії "Свобода" Олег Тягнибок і колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк

"Сина по-звірячому катували, а він не давав свідчень, які вони хотіли. А вони хотіли, щоб Стас папірець підписав: мовляв, бачив Яценюка і Тягнибока в Чечні. Син 10 місяців терпів тортури, казав: "Мамо, так били, а адже я ні в чому не винен! Я ніколи не був у Чечні, ні в якій війні не брав участі", а вони вибивали і вибивали потрібні свідчення, живого місця не залишили", - розповіла Тамара.

Також вона поділилася, що Станіслав хотів покінчити життя самоубийстовм через тортури, які він переніс.

"У червні, в Грозному, коли побачення дали, син на коліна впав, плакав, просив пробачення, зізнався, що хотів з собою покінчити: "Мам, так знущаються, що мені вже все одно, живий я чи мертвий". Його конвоїр завів – худенький чеченець. Стасу зняли наручники, ми сіли за столик, син подивився на конвоїра: "Ой, мама, цей падлюка мене так б'є, кошмар", - розповіла вона.

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська просить російського омбудсмена Тетяну Москалькову ініціювати переведення засудженого в РФ українця Станіслава Клыха в установу, розташовану як можна ближче до кордону з Україною.