ua en ru

Медреформа: українцям готують черговий сюрприз

Медреформа: українцям готують черговий сюрприз Фото: колаж РБК-Україна

Нововведення дозволить МОЗ заощадити 360 мільйонів гривень

Медична реформа готує українцям ще один сюрприз. Якщо з 1 березня почалося тестування електронних медичних карток, то вже з 1 квітня МОЗ думає "прикрити" повне фінансування тих пацієнтів, хто ще не обзавівся сімейним лікарем. Таким чином чиновники можуть заощадити близько 360 мільйонів, повідомляє "Сьогодні".

У Національній службі охорони здоров'я підрахували, що декларації з лікарями підписали 26 мільйонів громадян, і це число щодня зростає - приблизно по 700 тисяч кожні два тижні, починаючи від січня.

Українців, які не знайшли собі сімейного лікаря, умовно занесли до "червоного" списку (у кого ситуація інша - перебувають у "зеленому").

За словами посадовців, фінансування установ охорони здоров'я безпосередньо залежить від цих двох груп.

Сьогодні за одного пацієнта з обох списків лікар отримує 370 гривень на рік. Якщо уряд схвалить ініціативу МОЗ, то вже від 1 квітня за людину з "червоного" списку лікарі отримуватимуть по 120 гривень на рік.

Зазначимо, що згідно з попереднім планом, подібне зниження розглядали лише з 1 липня.

Медреформа: українцям готують черговий сюрприз

Ілюстративне фото (УНІАН)

За словами одного з терапевтів в Києві, лікарям вигідніше буде приймати пацієнтів із деклараціями, а людям з "червоного" списку казати, що все розписано на кілька годин вперед, "а потім треба йти додому до пацієнта".

Як заявила медичний експерт Зоряна Черненко, за законом кожен українець має право на медичну допомогу, і "тільки інший закон може це право обмежити, а не постанова Кабміну".

У разі порушення цієї норми, лікарям загрожуватиме кримінальне переслідування за ненадання медичної допомоги, наголосила вона.

Як повідомлялося раніше, починаючи з 1 квітня змінюється принцип фінансування програми "Доступні ліки", за якої пацієнт отримує ліки в аптеках за рецептом безкоштовно або з невеликою доплатою.

Також ми писали про те, що стало відомо, які послуги лікаря в Україні скоро стануть безкоштовними.

Нагадаємо, раніше стало відомо, як повинен виглядати електронний медичний рецепт в 2019 році.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна