ua en ru

Ці послуги лікаря стануть безкоштовними: список вас здивує

Ці послуги лікаря стануть безкоштовними: список вас здивує Фото: Безкоштовні послуги лікаря (колаж РБК-Україна)

Немалий список аналізів, обстежень та лікувальних процедур можна буде пройти безкоштовно

Недавно стало відомо, що декларації з сімейним лікарем підписали вже 25 мільйонів українців, а зарплати лікарів підвищилися подекуди у 2-3 рази. Тим часом вже скоро Національна служба здоров’я України почне оплачувати чіткий список послуг з лікування та діагностики, що буде діяти за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".

МОЗ України винесло на громадське обговорення дві постанови Кабміну про трансформацію охорони здоров’я у 2019-му році. Ними передбачається, що починаючи з липня 2019-го НСЗУ (Національна служба здоров’я України – ред.) почне оплачувати 54 діагностичні та лікувальні послуги, які можна буде отримати за направленням від сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Абсолютно безкоштовно українці зможуть пройти діагностику поширених хвороб внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок.

Ці послуги лікаря стануть безкоштовними: список вас здивуєФото: З липня 2019 року ряд процедур будуть гарантовано безкоштовні (moz.gov.ua)

У НСЗУ пояснюють, що віднині на такі процедури не треба буде більше приносити шприци, рукавички, а також вату та плівку, яка потрібна для рентгену — НСЗУ покриє вартість послуг у програмі.

Безкоштовну для пацієнта діагностику, яку віднині оплачуватиме держава, можна буде пройти як в комунальних, так і в приватних діагностичних центрах, що укладуть договір з НСЗУ. В який медичний заклад звертатися за безкоштовною діагностикою, пацієнт обирає самостійно.

Які послуги будуть безкоштовними?

На таку програму в державному бюджеті вже закладено 2 мільярди гривень. За планами, програма "Безкоштовна діагностика" включатиме:

- 12 нових аналізів додатково до вже існуючих 8 базових аналізів, які вже оплачує Національна служба сімейному лікарю;

- мамографія та 5 видів рентгену: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи;

- ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту, що визначають патології серцево-судинної системи;

- 6 видів УЗД: нирки, шлунково-кишковий тракт, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози;

- 4 види біопсії під контролем УЗД: щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз;

- видалення новоутворень: перш за все – видалення новоутворень м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах;

- ендоскопічні дослідження і так звані операції одного дня: стравоходу; шлунку; дванадцятипалої і товстої кишки; сечового міхура; трахеї і бронхів.

Щоб дізнатись детальніше, які послуги планують зробити для українців безкоштовними, можна ознайомитись із інформацією на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Ці послуги лікаря стануть безкоштовними: список вас здивуєФото: Безкоштовну діагностику можна буде пройти за направленням сімейного лікаря (pixabay.com)

Коли запрацює програма "Безкоштовна діагностика?

За планами, програма почне активно діяти вже з липня 2019 року. Вона має стати наступним кроком медичної реформи і глибокої трансформації системи охорони здоров’я.

Як обіцяють у МОЗ, направлення терапевта, сімейного лікаря або педіатра на безкоштовні обстеження стануть електронними. Проте до того, як пройти діагностику, треба укласти договір зі своїм сімейним лікарем, якщо ви цього ще не зробили. Це значно спростить всі процедури отримання медичних послуг.

З липня 2019 року на закладах, які долучаться до програми, будуть спеціальні наліпки "Безкоштовна діагностика". Саме такі "розпізнавальні знаки" варто шукати українцям, щоб знати, де можна пройти обстеження безкоштовно.

У МОЗ наголошують: сімейний лікар має акцентуватися, зокрема, на профілактиці хвороб та на їхньому ранньому виявленні. Це допоможе вилікуватися швидше, і збереже кошти пацієнта. Послуги сімейного лікаря, терапевта або педіатра оплачує Національна служба здоров’я.

Нагадаємо, раніше були названі головні досягнення Уляни Супрун на посаді в.о. міністра охорони здоров'я.

Крім того, журналісти розсекретили мільйонні статки скандального лікаря й директора столичного Інституту Серця Бориса Тодурова.

Відео: Чи можна заощаджувати на покупці ліків? (video.rbc.ua)