ua en ru

П'ять квартир за день: журналісти розсекретили величезні маєтки скандального лікаря

П'ять квартир за день: журналісти розсекретили величезні маєтки скандального лікаря Фото: Борис Тодуров (колаж РБК-Україна)

Журналісти опублікували розслідування про директора столичного Інституту Серця

Борис Тодуров, одіозний кардіохірург, директор Інституту Серця, в стінах якого приховували головного "титушку" Крисіна, володіє величезною кількістю нерухомості, що далеко не відповідає його зарплаті. Про це йдеться в новому розслідуванні Олександра Курбатова у програмі "Наші Гроші".

Згідно з даними, які вдалося знайти журналістам, скандальний лікар володіє просто величезною колекцією нерухомості.

Також вони навели деякі схеми, за якими сім'я Тодурових могла зібрати такі величезні статки.

Відео: Як Тодуров заробляє мільйони на безкоштовних операціях (Youtube/Bihus.info)

Розкішний маєток Тодуровbх займає шість гектарів землі. Тут є озеро, будинок площею 700 кв.м., басейн, гостьовий будинок і навіть своя особиста електростанція з сонячних батарей. Фахівці припускають, що все це могло коштувати не менше півтора мільйонів. Плюс – витрати на обслуговування величезної території і так далі.

Крім розкішного заміського маєтку, лікар позначився і іншими витратами. Сім'я Тодурових купила п'ять квартир за один день. Дружина лікаря стала власницею квартири в 100 кв. м. в новому будинку на Позняках.

П'ять квартир за день: журналісти розсекретили величезні маєтки скандального лікаряП'ять квартир за день: журналісти розсекретили величезні маєтки скандального лікаряФото: Скріншот

Покупка квартири під час будівництва заміського маєтку на півтора мільйона доларів – це чималі витрати. Але це був тільки початок.

"Далі протягом одного дня найближчі родичі Тодурова стали володарями ще чотирьох об'єктів нерухомості в цілому на суму від півмільйона доларів. Всі чотири угоди датовано 24 лютого 2016 року", - йдеться у розслідуванні "Наші Гроші".

П'ять квартир за день: журналісти розсекретили величезні маєтки скандального лікаряП'ять квартир за день: журналісти розсекретили величезні маєтки скандального лікаряФото: Скріншот

Того дня син Тодурова Михайло купив також півгектара землі поруч з 6-гектарним маєтком батьків. Експерт оцінив землю в 15-20 тисяч доларів. Але і це ще не все. У столиці на Новопечерських Липках того ж дня, 24 лютого 2016 року, одна з квартир в елітній багатоповерхівці стала власністю дружини Тодурова.

Експерти підкреслюють, що вартість такого житла – набагато вища, ніж задекларував Тодуров. Але, крім того, донька Тодурова Наталія, стала володаркою 150-метрової квартири того ж дня. І в той же день чоловік Наталії, зять Тодурова, теж купив собі квартиру в будинку на Осокорках.

Фото: Скріншот

"24 лютого 2016 року сім'я Тодурових оформила собі нерухомості десь на півмільйона доларів. Через рік у декларації Бориса Тодурова з'являються ще дві квартири: десь по мільйону гривень кожна", - йдеться у сюжеті програми.

Журналісти також навели приклади схем, як керівник Інституту Серця може отримувати багатомільйонні доходи від незаконних оборудок і тендерів. Зокрема, від продажу стентів, які ставлять при гострому коронарному інфаркті. МОЗ України закуповує такі стенти для українців, але у Тордурова їх часто ставлять за гроші. Більшість пацієнтів навіть не замислюються про те, що стенти можуть бути безкоштовними і в стресовій ситуації віддають за них шалені гроші.

Крім того, МОЗ закуповує для Інституту і шовні матеріали, але у Тодурова все одно проводять закупівлі таких матеріалів, до того ж - значно дорожче ринкової вартості. Втім, це далеко не повний список схем збагачення, які вдалося налагодити скандальному директору Інституту Серця.

Нагадаємо, МОЗ вимагає пояснень від Інституту Серця після конфлікту з С14.

Крім того, Тодуров прокоментував, як "тітушка" Крисін міг опинитися в стінах Інституту.

Відео: Чи можна економити на купівлі ліків? (video.rbc.ua)