До середини жовтня обміліло Білогорське водосховище
До середини осені пониззя Білогорського водосховища Криму обміліло нижче основи греблі.
На дні найбільшого кримського водосховища спостерігаються скупчення мушлів від вимерлих прісноводних молюсків, які колись населяли водойму й очищали її воду. Загибель молюсків сталася внаслідок рекордного зниження рівня води у водосховищі цього та минулого року.
Ще у вересні від Білогірського водосховища залишилося лише русло річки Біюк-Карасу, в долині якої розміщується сама водойма. Незважаючи на похолодання та дощі, процес обміління водосховища продовжується.
Підвищена потреба в прісній воді Східного Криму призводить до зневоднення його "водних донорів" – Білогірського і Тайганського водосховищ. Рівень води у водосховищах падає через постійне скидання вод для поповнення Північно-Кримського каналу.
Подібна ситуація з висиханням верхів'я Білогірського водосховища виникала і в минулому році, але набагато пізніше – в грудні.
Про те, що водосховище "смертельно міліє", повідомляє Крим.Реалії.
Раніше ці водосховища завжди були досить повноводними, бо річка Біюк-Карасу, яка поповнює місцеві Білогірське та Тайганське водосховища, бере початок з найбільшого в Криму джерела Карасу-Баші. А Карасу-Баші живиться карстовими водами великого плато Карабі-Яйла.
Раніше Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, постачання води на півострів припинили.