Мільйонні оборудки: розкрита схема збагачення лікаря у Києві

Мільйонні оборудки: розкрита схема збагачення лікаря у Києві
Фото: Лікарі-хірурги (pixabay.com)

У Інституті Серця примушують платити величезні гроші за безкоштовні операції, каже журналіст

Журналіст Олександр Курбатов і програма “Наші Гроші” провели розслідування, в якому виявили величезні статки відомого лікаря і директора Інституту Серця Бориса Тодурова. Цікаво, що значна частина його нерухомості були проведені по документах як подарунки.

У коментарі для Styler РБК-Україна Олександр Курбатов ексклюзивно розповів, що такі величезні статки могли бути зароблені в результаті ряду нечесних оборудок.

Зокрема, це вдається за рахунок продажу стентів, які для пацієнтів вже закупила держава, і які мають ставити безкоштовно. Також - за рахунок завищення цін на розхідні матеріали під час тендерів.

Відео: Як Тодуров заробляє мільйони на безкоштовних операціях (Youtube/Bihus.info)

Коли людям потрібні операції при гострому коронарному інфаркті, в Інституті ставлять стенти за величезні гроші, хоча Інститут держава точно забезпечує стентами, які у 100% випадків інфарктів мають ставити безкоштовно, каже журналіст.

“Закупівлі, операції, які мають проводитися безкоштовно, насамперед ургентні, за які не мають брати грошей - це неправильно, коли привозять людину, вона не може дихати, а їй кажуть - “так, слухай, до кінця тижня - привозь”. Є людина, якій зібрали 100 тисяч гривень", - згадує він.

Родина пацієнта ходила до місцевих депутатів, але ті їм відмовили, згадує героїв свого розслідування Курбатов.

"Всі політики їм відмовили. А скинулися їм “усім світом”, люди перераховували потроху гроші на картку. А якби не скинулися, то що? І коли кажуть, що лікар має жити гідно - так, дійсно, він має добре заробляти. Але тоді є ще одне питання: а як мають жити люди, в яких просто зараз немає у кишені грошей, щоб врятувати своє життя або життя своїх родичів,  в той час як операції насправді є безкоштовними?”, - каже журналіст.

Мільйонні оборудки: розкрита схема збагачення лікаря у КиєвіФото: Маєток Бориса Тодурова (скріншот)

За його словами, люди, які захищають Тодурова, мають задати собі це питання - а як жити іншим українцям, у яких річний дохід - зовсім не мільйони.

“Як їм бути, коли їх самих привозять у лікарню. і питанням виживання стають гроші, хоча ці ж люди своїми податками за свій порятунок вже заплатили. І коли кожен дасть собі відповідь на ці питання, тоді хай оцінює, правильно ми робимо чи ні, коли розслідуємо таких людей як Тодуров. Ми не ставимо під сумнів його здобутки як лікаря чи адміністратора. Ми ставимо тільки одне питання - чому порятунок людини врешті залежить від товщини її гаманця і чому всі, чому ми, всі українці, маємо сплачувати ось ці приховані комерційні накрутки на закупівлях”, - підкреслює Курбатов.

Нагадаємо, МОЗ вимагає пояснень від Інституту Серця після конфлікту з С14.

Крім того, саме в Інституті Серця переховувався головний “тітушка” Крисін.

Відео: Чи можна економити на покупці ліків? (video.rbc.ua)

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся