ru ua

"Могли розстріляти": журналіст розповів про інформаторів на окупованій території Донбасу

"Могли розстріляти": журналіст розповів про інформаторів на окупованій території Донбасу Фото: Бойовик (twitter.com/DubovoySlavyans)

Прихильники України, які живуть у "ДНР" і "ЛНР", почали звикати до нових умов

Українці, які живуть на окупованій території Донбасу, вже почали звикати до нових умов, і, можливо, українських патріотів стає все менше. При цьому кількість прихильників терористів також не зростає. Про це розповів військовий журналіст Роман Бочкала в інтерв'ю "Апострофу".

"Якщо говорити про патріотів, вони продовжують спілкуватися і, значить, вони ще не втратили надію, якщо виходять на зв'язок з українськими журналістами. Якась нитка у нас все ж залишилася. Але цих людей стало менше, багато на зв'язок виходити вже перестали. Якщо порівнювати, наприклад, з 2014-2015 роками, зараз вже менше людей пише", - зазначив журналіст.

"Можливо, бояться, а може вже почали звикати до нових умов", - додав він.

Відео: Роман Бочкала (YouTube/Апостроф)

"Що мене приємно здивувало, - це те, що там вивчають українську мову. Мені нещодавно прислали з Алчевська фотографію підручника української мови для першого класу. Звичайно, там написано, що це: "Луганська народна республіка", "Міністерство освіти "ЛНР". Це просто сфотографував тато, син приніс зі школи книгу і мені надіслав кілька фотографій. Це приємно здивувало, що все-таки мову вчать", - зазначив Бочкала.

Проте він підкреслив, що Росія, як і раніше, там все контролює.

Він також пояснив, що українським патріотам небезпечно відкрито заявляти про свою позицію і підтримувати зв'язок з українськими журналістами.

"У мене була така історія, один з моїх підписників, який живе в одному з міст на окупованій території, до нього виникли питання з приводу того, що він передає інформацію мені. До нього конкретно прийшли з питанням. Його врятувало те, що він чистить листування і так далі. Тобто, якимось чином змогли вичислити, він сам не розуміє досі як, - чи хтось здав, чи комусь розповідав, але його врятувало саме те, що він всю інформацію видаляв, а інакше його могли і розстріляти", - розповів журналіст.

При цьому назвати кількість прихильників України йому вкрай важко.

"Мені б хотілося сподіватися, що таких більшість. Хоча б навіть тому, що ті, хто спочатку підтримував всі ці сепаратистські режими, не хотіли жити в "ДНР" і "ЛНР". Вони хотіли жити в Росії, вони розраховували, що Донбас за прикладом Криму стане частиною Росії, а, можливо, навіть, мріяли, що вся Україна стане частиною Росії, до Будапешта і Парижа – одна велика Росія на весь світ", - сказав Бочкала.

До речі, волонтери показали захоплююче відео знищення ворожого танка.