"Момо": психолог пояснив, чому діти грають у небезпечні ігри в інтернеті
Експерт дав рекомендації про те, як говорити на цю тему з дітьми
Психолог Департаменту кіберполіції Національної поліції України вважає, що підлітки втягуються в небезпечні ігри з-за того, що хочуть, щоб дорослі ставилися до них серйозно. При цьому вони не розуміють, наскільки небезпечні такі ігри, пише "Сьогодні".
Експерт вважає, що суїцидальні ігри, типу "Момо" – організовані інформаційно-психологічні теракти і жертвою може стати будь-який підліток.
"Основна психологічна риса підлітків – це те, що вони хочуть, щоб їх визнавали вже дорослими, ще не маючи на це соціальних прав. Підлітки завжди бунтують і вимагають, щоб дорослі ставилися до них серйозно. Але, на жаль, багато батьків реагують на своїх дітей тільки тоді, коли з ними щось трапляється. Тому підлітки люблять грати у всякі таємні спільноти, утворювати субкультури зі своєю історією, зі своїми ритуалами, зі своїм зовнішнім виглядом, зі своєю міфологією, зі своїми "страшилками". Це те, що дозволяє їм виділитися на загальному тлі і допомагає привернути увагу батьків", - пояснює психолог Департаменту кіберполіції Національної поліції України Максим Жидко.
Він пояснює, що діти, навіть після застережень і пояснень, все одно не усвідомлюють реальної небезпеки.
"Кожна дитина думає, що вона сама розумна і завжди зуміє зупинитися. Їй здається, що в цій грі вона зможе виграти. Але в грі з психологічними терористами непідготовленій людині неможливо виграти", – говорить експерт.
Максим Жидко вважає, що краще відмовитися від заборон і залякування дітей, а замість цього заздалегідь пояснити їм природу подібних ігор.
"Для того, щоб діти не грали, мало сказати, що це смертельна гра, тому що це тільки викличе інтерес. Тут важливо розвивати навички психологічної гігієни та критичного ставлення до того, що відбувається. Це проблема не заборон, а того, наскільки діти знають, що таке тероризм. Цю гру потрібно інтегрувати в загальну картину світу підлітка, щоб він бачив більш глибокі системні зв'язки, а не просто сприймав її як прикольну гру", – пояснив Максим Рідко.
До речі, раніше ми писали про те, що українські школярі захопилися новою небезпечною грою в соцмережах.
А також ми повідомляли про те, що з'явилася нова жертва "Момо".
Відео: РБК-Україна