В Україні має з'явитися високопрофесійне ліцензування лікарів, впевнена в.о. міністра охорони здоров'я
Взимку 2018 року у дитячому відділенні столичного Інституту серця виявили ватажка "тітушок" Юрія Крисіна. У медустанові він ховався від правосуддя, впевнені активісти. В знак протесту проти таких дій Крисіна облили зеленкою.
Виявилося, що Юрія Крисіна у палаті ховала Ірина Аксьонова, завідувачка дитячим відділенням в Інституті Серця. Пізніше стало відомо, що Крысину змінили умовний термін на 5 років ув'язнення. Але, як з'ясувалося, завідуюча дитячим відділенням Ірина Аксьонова досі не звільнена. Більш того, керівник Інституту Борис Тодуров навіть після громадського резонансу не виніс їй догани.
У ексклюзивному інтерв'ю в. о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун прокоментувала цей випадок і розповіла про те, яка відповідальність може бути за такі ситуації і як протидіяти подібним випадкам у подальшому.
"Кожен медичний заклад, який є автономним, є незалежним від МОЗ або від міської влади. Головний лікар вирішує такі питання. В Інституті Серця це Борис Тодуров. Він вирішив нічого не робити, хоча ми написали листа обурення і надали інструкції, як можна діяти. Ви, журналісти, про це писали, активісти звертали на це увагу. Деякі активісти навіть приходили на місце і показували своє обурення. Але головний лікар зараз вирішує, хто у нього працює або не працює. І немає іншого виходу, як тільки хтось міг би подати в суд проти цього лікаря, і це допомогло б вирішити проблему. Але має бути людина, яка може подати в суд. Я думаю, що це все зміниться, коли буде професійне ліцензування лікарів", - сказала Уляна Супрун.
За словами в.о. Міністра, вже відбулися громадські обговорення та прес-конференція на тему професійного ліцензування лікарів. Обговорюється ця тема і зараз.
"Передбачається механізм: коли є скарга на лікаря, її має розглядати ліцензійна комісія. Вона може або дати штраф, або догану, може відправити лікаря на курси. Може тимчасово або назавжди скасувати дію ліцензії, і тоді лікар не зможе працювати", - сказала вона.
Уляна Супрун підкреслює: в Україні має запрацювати незалежний спосіб оцінки медика, при якому не тільки головний лікар міг би звільнити людину з роботи або дати йому догану.
"Коли є скарга проти лікаря, її має розглянути незалежний орган. І, можливо, тоді можна щось з цим зробити", - підкреслила вона.
Відео: Що ви не знали про Уляну Супрун (video.rbc.ua)
Нагадаємо, раніше в Україні з'явився список послуг, які будуть гарантовано надаватися пацієнтам безкоштовно. Про це Уляна Супрун розповіла під час прес-конференції в Києві.
Також Євген Гончар розповів, як на полиці аптек і магазинів України потрапляють неефективні ліки.