ua en ru

Можна зробити "бомбу": Укрзалізниця запустить аналог німецьких поїздів

Можна зробити "бомбу": Укрзалізниця запустить аналог німецьких поїздів Фото: Укрзалізниця (РБК-Україна)

В "Укрзалізниці" хочуть реформувати приміські перевезення навколо Києва за прикладом Мюнхена та Франкфурта

Укрзалізниця працює над створенням проекту розвитку міської а також приміської електрички в київському регіоні. Про це на брифінгу для журналістів повідомив голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

За його словами, після успішного запуску експреса в Бориспіль спостерігається великий попит на поліпшення якості приміського сполучення в цілому.

"У нас є пілотний проект, який презентуємо найближчим часом. Мова йде про повне якісне оновлення приміського сполучення київського вузла", - заявив Євген Кравцов.

Він додав, що проект реалізовуватимуть спільно з міською владою Києва, яка забезпечить співфінансування. Це необхідно разом з фінансовим ресурсом.

Якщо порівнювати проект з бюджетами розвитку столиці України, то цей проект зовсім не є дорогим і складе кілька мільярдів гривень, упевнений Глава Укрзалізниці.

Можна зробити "бомбу": Укрзалізниця запустить аналог німецьких поїздівФото: В Укрзалізниці вирішили запустити електричку за прикладом S-Bahn в Німеччині (РБК-Україна)

"Проект має передбачати повне оновлення рухомого складу приміських поїздів за київським вузла, який з'єднує київське кільця і територію міста, де у нас багато станцій, а також повідомлення ближнього передмістя в напрямку міст Ірпінь, Біла Церква, Бровари, Бориспіль, Обухова – там, де вже зараз є добре розвинена залізнична інфраструктура", - пояснив плани проекту Євген Кравцов

Він уточнив, що нова електричка буде їздити з періодичністю в 10-15 хвилин в години пік з передмістя до Києва. Створити проект хочуть на базі інфраструктури Укрзалізниці в Києві Київський S-Bahn (це мережа приміської та міської електрички в Німеччині, - ред.) за прикладом того, як система діє у Франкфурті, Берліні, Мюнхені.

"Ми вважаємо, що проект має бути орієнтований на пасажирів передмістя. Це проект на перспективу - кілька років. Якщо з київського вокзалу планувалося зробити "цукерку", з цього проекту можна зробити "бомбу", - сказав Кравцов.

Раніше доручення мерії Києва та УЗ розробити спільний проект розвитку міської електрички дав 13 березня 2019-го року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що поїзд Житомир-Одеса запустять в кінці березня.

Також стало відомо, коли саме запустять метро на Виноградар в Києві.