На розташоване в центрі столиці будівля музею хтось "поклав око" і через пожежну службу намагається відібрати ласий шматочок"
Музей історії Києва (вул. Б. Хмельницького, 7) опинився в центрі скандалу. Адміністрація установи ще в березні отримала рішення окружного адміністративного суду з вимогою опечатати всі приміщення музею. Офіційна причина – будинок визнано небезпечним за порушення пожежних норм. З відповідним проханням закрити музей в суд звернулася державна пожежна служба України.
"У березні 2016 року пожежна служба України подала до суду заяву з проханням закрити Музей історії Києва. 17 березня суд офіційно підтримав це прохання. На початку весни вони повинні опечатати всі приміщення, а також щитову, знеструмивши тим самим будівлю. Однак у нас було право на оскарження, тому ми подали апеляцію на рішення суду", - пояснює заступник голови КМДА Ганна Старостенко.
На сьогоднішній день адміністрація музею і представники департаменту культури КМДА намагаються в судовому порядку припинити необгрунтовані посягання" на будівлю культурної установи.
"Березневе рішення ми оскаржили в апеляційному суді. Однак нашу скаргу суд залишив без розгляду. Зараз ми готуємо документи на касацію", - говорить Ганна Старостенко.
Заступник голови КМДА впевнена, що через пожежну службу діють якісь інші люди, зацікавлені в закритті музею та звільнення приміщень будівлі, розташованої в самому центрі столиці.
"Ми розуміємо, якщо апеляційний суд залишив наше звернення без розгляду, значить комусь це дуже вигідно, і хтось штовхає нашу судову систему до ухвалення подібних рішень. На обидва засідання суду не були запрошені ні представники музею, ані департаменту культури. Вже після засідання нам поштою приходили рішення суду, і ми їх повинні були виконувати", - розповідає Ганна Старостенко.
"Реальні" причини виникнення скандальної ситуації залишаються "за кадром".
"Зараз ми готуємо наше звернення до касаційного суду. І закликаємо громадськість не залишатися осторонь і звернути на це увагу. Ми не розуміємо, як в 2012 році можна було погодити та ввести в експлуатацію цю будівлю під музей, а через три роки змінити свою позицію", - обурена Старостенко.
Зауваження пожежної служби видаються представникам департаменту культури КМДА незначними.
Приміром, висота дверних прорізів повинна бути на два сантиметри вище (2 м проти нинішніх 1,98 м). Також одна з сходинок, що ведуть від ліфта на другий поверх, відрізняється за розмірами від інших сходинок.
"Їх зауваження здаються нам просто смішними. Вони не можуть бути істотною підставою, щоб закрити музей", - говорить Ганна Старостенко.
Слід нагадати, що споруджували будинок на вул. Б. Хмельницького, 7 зі скандалом. Коли почалося будівництво, небайдужі мешканці Києва звернули увагу, що вона може стати причиною обвалу станції метро "Театральна". Тоді передбачалося, що будівля стане черговим бізнес-центром. Однак будівництво вирішили закінчити, після чого будівля "подарували місту. У 2012 році сюди переїхав Музей історії Києва.