ru ua

Напад Росії на Україну в 2019 році: прогноз експерта

Напад Росії на Україну в 2019 році: прогноз експерта Колаж РБК-Україна

Фахівці розповіли, які ситуації можуть викликати сильне напруження

У звіті директора американської національної розвідки Дена Коутса зазначено, що незважаючи на напругу між Україною і Росією, в 2019 році масштабний напад малоймовірний. Про це повідомляє "Голос Америки".

Директор Нацрозвіздки США Ден Коутс вважає, що напад можливий, але малоймовірний. Він зазначив, що напруга в Чорному і Азовському морях буде посилюватися.

"Ми оцінюємо, що масштабний напад з боку України, або російських формувань є операційно можливим, але не імовірним в 2019 році. Напруження у двосторонніх відносинах буде продовжувати посилюватися в Чорному і Азовському морях, тому що кожна зі сторін буде підтверджувати суверенні права і можливості дій на морі", - йдеться у звіті Коутса.

Він не сумнівається в тому, що Росія буде продовжувати свої дії з політичної та економічної дестабілізації України.

"Росія продовжить військову політичну та економічну дестабілізацію України для того, щоб зашкодити зусиллям Києва щодо інтеграції в ЄС і посилення зв'язків з НАТО. Перехоплення Росією українських кораблів у Керченській протоці і затримки команд суден у листопаді 2018 демонструє готовність Росії обмежувати свободу навігації України в регіоні і здійснювати політичний тиск на керівництво країни, особливо напередодні виборів в Україні в цьому році", - сказано в звіті.

Також американська розвідка вказала на те, що РФ буде намагатися розширити свій вплив у країнах колишнього СРСР.

"Кремль намагатиметься утримати і по можливості розширити свій вплив у країнах колишнього Радянського Союзу, він вважає, що належать до його сфери впливу", - написано в документі.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Нацрозвідка США попереджають про кібервтручання РФ в українські вибори.

А також писали про те, що у розвідці розповіли, скільки РФ виділила на втручання у вибори-2019.