ua en ru

"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко

"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко Фото: Флешмоб "Марне очікування" (twitter/UKRinLatvia)

У багатьох аеропортах Європи активісти розгорнули плакати

Сьогодні, 26 листопада стартувала міжнародна акція "Марне очікування". В рамках цієї акції в міжнародних аеропортах активісти розгорнули плакати на підтримку політв'язня Олександра Кольченко. Про це повідомляє Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"У празькому аеропорту проходить акція #МарнеОчікування на підтримку українських політв'язнів в РФ. Акція стала відомою саме завдяки чеським активістам і за їх ініціативи вона цього разу присвячена виключно українським заручникам Кремля", - написав Перебийніс.

"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко

Скріншот поста (facebook.com/yevhen.perebyinis)

Акція проходить в аеропортах Києва, Львова, Праги, Астани, Варшави, Риги та інших міст. Активісти виходять з табличками, на яких написано ім'я не тільки політв'язня Олександра Кольченко, але і всіх інших в'язнів Кремля. Флешмоб організували чеські правозахисники і приурочили його до дня народження Олександра Кольченко. В цьому році політв'язень вже 4 раз буде його святкувати у в'язниці.

У Варшаві активісти вийшли з українськими прапорами.

"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко

Скріншот поста (facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce)

За словами організаторів, проект "Марне очікування" присвячений виключно українським політичним в'язням, які перебувають у російських в'язницях, в тому числі українців і кримських татар, захоплених окупантами в заручники в Криму і Донбасі. Її учасники протягом всього дня зустрічають пасажирів, насамперед тих, які будуть прилітати рейсами з Росії з табличками, на яких написані імена українських в'язнів Кремля. Адже вони могли б прилетіти як в Прагу, так і в інші світові столиці, але не можуть цього зробити, тому що їх тримають в заручниках у Росії. Тому це - марні сподівання.

В Барселоні небайдужі українці створили величезний плакат із фотографіями та іменами політв'язнів.

"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко

Скріншот поста (facebook.com/barcelonaconsul)

В ув'язненні в Росії на даний момент знаходиться 60 громадян України.

"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко

Фото: Акція на підтримку політв'язнів (facebook.com/марнеочікування)

До акції "Марне чекання" приєдналася також спікер Міністерства внутрішніх справ України Мар'яна Беца.

"Ми дочекаємося Олександра Кольченко. Ми дочекаємося всіх наших хлопців-політв'язнів", - написала вона на своїй сторінці в Twitter.

"Марне очікування": активісти запустили флешмоб в підтримку Кольченко

Скріншот поста (twitter.com/mariana_betsa)

"Учасники та учасниці події будуть чекати Сашу з іменною табличкою в зоні прильоту аеропорту. Однак він не прилетить. Не через скасування рейсу або поганих погодних умов, а тому, що більше трьох років, несправедливо засуджений, сидить за кремлівськими мурами. Там в Тундрі зустріне своє двадцять вісім років. Там знаходиться ще близько 60 громадян України, які переслідуються за політичними мотивами. Їх ми також будемо чекати. Стільки, скільки треба", - йдеться в повідомленні організаторів акції в київському аеропорту Жуляни.

Кольченко був засуджений за надуманими звинуваченнями, російський суд засудив кримчанина до 10 років колонії.

Нагадаємо, фільм про політвязня Сенцова отримав приз в Угорщині.