ua en ru

"Наше місто убите": переселенці розповіли, на що перетворили бойовики їх рідний Донецьк

"Наше місто убите": переселенці розповіли, на що перетворили бойовики їх рідний Донецьк Фото: Донецьк (Andrew Butko / wikimedia.org)

По всьому місту відкрилися дешеві "наливайки" і магазини камуфляжу

Окупанти довели Донецьк до "убитого" стану. Про це розповіли переселенці, які повернулися в рідне місто, пише "Сегодня".

"Ми повернулися з Сум, куди поїхали в 2015 році. Там у нас була знімна однокімнатна квартира, за яку. Ми платили 3500 гривень, одна робота на двох - дружина довго не могла влаштуватися за фахом, велика комуналка. Загалом, було важко, дуже важко. Поживши там, вирішили приїхати в Донецьк - а раптом, тут все не так сумно, як нам розповідали. Ми з літа в Донецьку і до сих пір не можемо прийти в себе. Наше місто убитий в прямому і переносному сенсі, це не той Донецьк, який ми знали. Люди реально жебраки, старі ледве виживають. Товари непомірно дорогі. Але са моє головне - ніхто нікому не допомагає. Всі напружені, злі, розмови тільки про брак грошей. Загалом, не дуже ми виграли від повернення", - розповіли люди.

Переселенці відзначили, що в їх рідному місті з'явилося безліч комісійних магазинів.

"Відчуття, що все знесли туди свої гардероби в надії отримати виручку. Я жила в декількох містах в підконтрольній частині України, так всюди було досить багато секонд-хендів, але не на кожному ж кутку і по поганим цінами! Ще стало дуже багато "наливайок": дешевих кафешок, де наливають по 50 грам стражденним під огірочок. Там жахливий запах і жахливі люди! і найприкріше, що вчора ще на цьому місці був продуктовий або магазин одягу, а сьогодні - вже "наливайка". А ще вразило, скільки ж стало магазинів камуфляжу, просто розуму незбагненно!" - поділилася жінка.

Олександр з Київського району каже, що повернувся, щоб продати квартиру.

"Увечері я дивлюся в темні вікна квартир, де люди не живуть вже 3-4 роки, і мене просто жах бере. Особливо шкода людей похилого віку, інвалідів, одиноких, які там по сусідству живуть. Хто їм допоможе? Раніше хоч сусіди були, а зараз нікого", - зазначив він.

"Залишатися тут - значить, приректи своїх дітей на якесь незрозуміле існування. Коли нікому немає діла до того, що навколо страждають люди, то і жити поруч з такими не хочеться, як не прикро це звучить. І я не себе маю на увазі - а всіх, хто за час цієї війни втратив якщо не все, то багато що", - поділилася Юлія Соловйова, яка виїхала з рідного міста.

Раніше в мережі показали, як живуть люди в прифронтових селах.