ru ua

У Нацраді розповіли, чи буде перевіряти канали, які показали карту України без Криму

У Нацраді розповіли, чи буде перевіряти канали, які показали карту України без Криму Фото: Карта України (facebook.com tatyana.nalivayko.9)

"Моя позиція була в тому, щоб призначити перевірки"

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 29 березня прийняла рішення не перевіряти телеканали СТБ та "UA:Перший" за показ ними в прямому ефірі карт України без Криму.

Про це розповів член Нацради Сергій Костинський, передає "Крим.Реалії".

"Ми дійсно ініціювали внесення питання про перевірку на порядок денний і зрозуміти, чи справді тут є заклики до невизнання територіальної цілісності України. Відбулася дискусія, в ході якої телеканалам вдалося показати позицію, що це була технічна помилка. Фахівці причетні до помилки були покарані. На СТБ був звільнений людина, на "UA:Перший" 4 спеціаліста отримали догани", – сказав Костинський.

Він голосував за те, щоб провести перевірку.

"Моя позиція була в тому, щоб призначити перевірки. Таке рішення було б знаковим для індустрії – що це питання є принциповим. Було важливо призначити перевірки, тому що Крим – це таке питання, через який не можна переступати. Але я розглядаю це питання і в більш глобальному дискурсі. Сподіваюся, що сьогоднішня дискусія була значимою. Те, що перевірка не відбулася, ще не означає, що її не буде відносно інших каналів, які покажуть карту України без Криму", – додав Костинський.

Нагадаємо, що український телеканал СТБ, який показав в ефірі карту нашої країни без Криму, прийняв важливе рішення звільнити режисера монтажу проекту "Холостяк", який допустив помилку.

Читайте також, як 16 березня телеканал UA:Перший показав у прямому ефірі мапу України без окупованої Росією Криму.

Хайп-таксі #11: "Ваше ставлення до Національної поліції" (відео: РБК-Україна)