ua en ru

"Не добили": в мережі показали декомунізацію по-київські

"Не добили": в мережі показали декомунізацію по-київські Фото: Декомунізований пам'ятник Леніну у Києві (flickr.com/Ivan Bandura)

Як "ліквідують" радянські символи на будинках столиці

У Києві "декомунізували" меморіальну дошку радянського архітектора, однак частина її так і залишилася на будинку. Знімок опублікував відомий блогер та журналіст Денис Казанський у Facebook.

"Київ, декомунізація", - лаконічно написав він.

"Не добили": в мережі показали декомунізацію по-київські

Скріншот поста облікового запису facebook.com/den.kazansky

На знімку видно, що частина меморіальної дошки з написом "архітектора, автора проекту мавзолею В. І. Леніна".

"Не добили, походу", - пише в коментарях Сергій Костеж.

"Як багато в цьому про сучасну Україну", - вважає Рустам Ісаков.

Раніше В'ятрович розповів про підсумки декомунізації в Україні. Він вважає, що саме завдяки активній підтримці громадськості очолювана ним установа виконав більшу частину своїх завдань і в майбутньому потреба в ньому відпаде.

В'ятрович каже, що після усунення символів тоталітарного режиму в Україні УІНП повинен зосередитися на головній функції - інформативну та просвітницької.

"Якщо ми будемо рухатися такими темпами як зараз, то це питання декількох років. Таких інститутів немає у Великобританії, Франції та США. Вони є в основному у посткомуністичних країнах: Польща,Чехія, Словаччина, Румунія, Угорщина. Тому що особливість комуністичного режиму полягала в деконструкції того, що ми називаємо національною пам'яттю, в переписуванні історії. Тому для відновлення тієї столітньої пам'яті потрібні зусилля і державний ресурс", - підкреслює Володимир В'ятрович.

Також він розповів про ставлення українського суспільства до проведення декомунізації. "Те, що відбулося за ці два роки (декомунізація), є найбільш масштабною суспільною дискусією навколо українського минулого, яку Україна повинна була коли-небудь. Завдяки декомунізації в цю дискусію було втягнуто сотні тисяч людей і саме вона є важливим аспектом у подоланні тоталітарного минулого", - сказав глава УІНП.

До речі, Забужко прокоментувала можливу заборону на в'їзд до Польщі.