22-24 вересня 1941 року в Києві було розстріляно п'ять циганських таборів
У Бабиному Яру в Києві освятили пам'ятний знак – циганську кибитку. Акція пройшла в рамках підготовки до 75-ї річниці масового розстрілу жертв нацистів. Службу провели священики Української Автокефальної Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, головний равін Олександр Духовний (Релігійне об'єднання громад прогресивного юдаїзму України) і муфтій Духовного управління мусульман України " Умма шейх Саїд Ісмагілов.
За свідченням істориків, саме цигани (роми) стали одними з перших жертв Бабиного Яру – 22-24 вересня 1941 року, там було розстріляно п'ять таборів. Жертвами стали, в основному люди похилого віку, жінки і діти. А всього під час Другою світової війни на території України фашистами було розстріляно 20 тисяч ромів, яких нацисти вважали нижчою расс.
Встановлений монумент став першим і єдиним у Європі спогадом про переслідування ромів нацистами.
Створення пам'ятника було ініційовано в 1998 році Київським міським товариством історії та культури ромського народу "Романипе". Спочатку пам'ятник встановили у Бабиному Яру, однак майже відразу ж перевезли в Камеянец-Подільський.
А тим часом столичний градоначальник Віталій Кличко заявив, що в Києві має бути меморіал пам'яті жертв Голокосту.