ua en ru

"Непотрібна дитина": чиновник розповів про важку долю дівчини, яка викрала немовля

"Непотрібна дитина": чиновник розповів про важку долю дівчини, яка викрала немовля Колаж РБК-Україна

Також він розповів про імовірні мотиви злочину

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба розповів історію дівчини, яка викрала немовля з дитячого садка в Києві. Про це чиновник написав на своїй сторінці в Facebook.

"З офіційних джерел відомо, що коли Даяні було 3 роки, її маму позбавили материнських прав, а в 5 років мама померла і опіку оформила бабуся", -повідомив він.

За словами Кулеби, дівчина навчалася погано, була неслухняною, тому бабуся не витримала "складну дитину" і відправила у соціально-реабілітаційний центр, потім Даяна потрапила в інтернат. Була там не довго – пішла навчатись в ПТУ. Уповноважений з прав дитини вважає, що статус "непотрібної дитини" яскраво відбився на її характері і поведінці.

"Непотрібна дитина": чиновник розповів про важку долю дівчини, яка викрала немовля

Скріншот поста (facebook.com/up.z.prav.dytyny)

Також він розповів про ймовірні мотиви злочину.

Як повідомив Кулеба, останні півтора роки Даяна регулярно просила у знайомих великі суми грошей (від 30 тисядо 500 тисяч гривень) нібито собі на лікування від 4-ї стадії раку.

"Дівчина створювала закриті спільноти в соц.мережі для збору коштів собі "на лікування". У липні повідомила друзям, що народила доньку з гідроцифалією і їй також потрібні гроші на лікування. Але у цій історії вона постійно плуталась — розповідала різну інформацію про діагноз, роботу, сімейний стан. Під час останньої розмови з подругою (вересень 2017) повідомила, що взяла аванс 15 тисяч гривень на лікування доньки і постійно знаходиться з нею в реанімації. Але друзі ставлять під сумнів існування цієї дитини. Їхня версія – викрадення дитини пов’язане з потребою в грошах", - написав чиновник.

На завершення Кулеба ставить таке нагальне для українського суспільства питання: "що краще: вкласти сили і ресурси держави в підтримку дитини в складних обставинах ще у ранньому віці чи дочекатися наслідків "дитячої непотрібності" і утримувати її 10 років у в’язниці?".

"Непотрібна дитина": чиновник розповів про важку долю дівчини, яка викрала немовля

Скріншот поста (facebook.com/up.z.prav.dytyny)

Нагадаємо, що у понеділок, 23 жовтня, в Києві обрали запобіжний захід у 20-річній дівчині, яка нещодавно викрала півторамісячну дитину з дитячого садка.