ru ua

Ніякого комунізму: українці розповіли, що думають про 8 березня

Ніякого комунізму: українці розповіли, що думають про 8 березня Фото: 8 березня в Україні (колаж РБК-Україна)

Styler поцікавився у киян, що вони думають про Міжнародний жіночий день і запитав їх, чи варто лишити 8 березня вихідним днем

8 березня – день, який багато українців - і жінок, і чоловіків, вважають святом весни, квітів і гарного настрою.

Напередодні свята Styler запитав у киян, як вони ставляться до цього свята, чи варто залишити цей день вихідним, як вони святкують Міжнародний жіночий день та чи святкують взагалі.

Як виявилося, більшість опитаних позитивно ставляться до 8 березня. Так, всі опитані чоловіки будуть, як і в попередні роки, вітати жінок зі святом, але частина з них ще не визначилася, що саме даруватиме.

Практично всі опитані жінки вважають, що 8 березня – це свято весни, гарного настрою, свято квітів. Для жодного з опитаних цей день не має комуністичного забарвлення. Так, один із чоловіків переконаний, що Міжнародний жіночий день давно не має ніяких асоціацій з комунізмом.

"Ви хочете, щоб я згадував бабу Клару, бабу Розу Люксембург? Абсолютно, це типовий прояв совєцкіх атавізмів!" - переконаний чоловік.

Немало людей готують до 8 березня святковий стіл. Наприклад, із тортом та шампанським. Для більшості це приємний привід для гарного настрою і позитивних емоцій.

Відео: Комерція чи свято весни? - що українці думають про 8 березня (video.rbc.ua/Валентина Балабанова)

Проте 8 березня – це ще й комерція, коли ціни на квіти та інші подарунки завищують у кілька разів, переконані деякі кияни.

"8 березня – це просто комерція. Просто це така традиція, і треба вітати. Навіть коли купувати квіти, то вони коштують дорожче. Жінки – це божі створіння, і їх ми маємо вітати кожного дня, кожного ранку. А так, робити окремий день якийсь… Очевидно, що це зроблено для того, щоб просто дорожче продати якісь подарунки", - переконаний один із чоловіків.

"Багато не треба вітань, а лише квіточка, поцілунок, і цього вистачить! Ми з чоловіком разом вже 57 років, і ми увесь час так і робимо: як тільки 8 березня, тюльпани у мене на столі", - прокоментувала жінка.

Також лише один із опитаних запропонував цей день не робити вихідного. Інші погодилися з думкою, що 8 березня все-таки треба залишити вихідним днем.

Нагадаємо, раніше про 8 березня емоційно висловилася знаменита українська письменниця Оксана Забужко.

Також Лариса Ніцой заінтригувала своєю заявою про 8 березня і запропонувала зробити цього дня суто українське свято квітів.