Експерт розповіла, як нарядити святкове дерево
Названі десять найбільш важливих моментів у прикрашанні ялинки на Новий рік 2018. Про це розповіла дизайнер Світлана Сабрі. Своїми порадами спеціаліст поділилася з tv.ua.
1. Живу ялинку краще замінити декоративною.
"Зізнаюся, я дуже люблю запах ялинки, але, навіть якщо не враховувати шкоду, що наноситься природі вирубкою дерев, жива ялинка – це кошмар декоратора", - зазначила експерт.
За її словами, дерево може впасти під вагою іграшок, ялинка не завжди має ідеальну форму і густоту гілок, вона може засохнути і втратити вигляд ще до кінця свят, голки всюди і смола на декорі ускладнюють роботу з живим деревом. А ось декоративна ялина завжди "у формі", її можна згинати і надавати потрібного вигляду і за нею дуже просто доглядати. Також експерт зазначила, що штучна ялинка завжди стійка.
2. Якщо ялинка не оснащена вогниками, в першу чергу вішайте гірлянду.
"Це дуже просте правило, про яке чомусь багато хто забуває. Більше того, я завжди акцентую увагу на тому, що гірлянду потрібно "утоплювати" вглиб гілок, не залишаючи зовні павутину з дротів. Вогники всередині ялинки додадуть їй додатковий об'єм і красиво підсвітять іграшки, а проводи не будуть порушувати естетику дерева. Те ж стосується бус, якщо ви вішаєте їх на ялинку, так вам буде легше розміщувати на дереві іграшки", - підкреслила Сабрі.
3. Назавжди розпрощайтеся з дощиком.
На думку дизайнера, дощик, що висить з ялинки, - пережиток минулого, який давно канув у лету, і повертатися до нього не має ніякого сенсу.
"Зараз можна купити багато блискучого декору для ялини, тих же стрічок або бус. А дощик, якщо ви його ніжно любите і не здатні розлучитися, використовуйте в декорі, заповнивши їм вази разом з кулями або шишками", - порадила експерт.
4. Дотримуйтеся колірної схеми.
Дизайнер рекомендує вибрати два-три основних кольори, які будете використовувати в декорі будинку.
"Якщо ялинка знаходиться поруч зі святковим столом, використовуйте в сервіровці одну і ту ж колірну схему, або доповніть нейтральний стіл новорічним декором в тон з ялинкою", - зазначила експерт.
При цьому вона підкреслила, що зовсім не обов'язково дотримуватися стандартних схем синій-білий-срібло або червоний-зелений-золото, оскільки в моді маса цікавих варіацій.
"Наприклад, ми в цьому році прикрасили одну ялинку блакитними, рожевими і срібними кулями, на другій поєднали червоний з золотими і срібними іграшками, це тренд цього сезону, третю прикрасили світло-зеленими, білими й прозорими кулями з сріблястим блиском", - розповіла фахівець.
5. Іграшки потрібно розкласти по групам, перед тим, як вішати їх на ялинку.
"Звичайно, у нас є кілька видів іграшок різного розміру, кольору і форми. Вам набагато легше буде вішати їх на ялинку, якщо заздалегідь розкласти їх по групах на підлозі або відразу зберігати їх в окремих коробках. Я розкладаю іграшки в коробки за кольором і відразу беру потрібну коробку, коли вибираю, якою буде моя ялинка", - розповіла дизайнер.
6. Створіть обсяг, розмістивши іграшки в глибині дерева.
Дизайнер підкреслила, що ялинка, на якій іграшки висять тільки на кінчиках гілок, виглядає плоскою.
"Я завжди розміщую більш прості, фонові іграшки в глибині ялинки, а більш ошатні, як вишенька на торті – зверху. Іграшки відображають світло гірлянд і ялинка виглядає пишною, об'ємною і ошатною", - зазначила Сабрі.
7. Іграшки краще вішати по спіралі.
На думку фахівця, буде набагато легше надати ялинці професійний дизайнерський вигляд, якщо ви будете вішати іграшки по спіралі, кожен вид окремо, комбінуючи їх за кольором, розміром і формою.
8. Не бійтеся використовувати додатковий декор.
"Часто буває так, що або іграшок не вистачає, або хочеться надати ялинці особливий, індивідуальний характер. В цьому випадку не бійтеся експериментувати і прикрашайте дерево незвичайними предметами. Сміливо в'яжіть на гілки банти з блискучих або кольорових стрічок, вішайте шишки, цукерки і пряники, дзвіночки, маленькі іграшки, вироби своїми руками, помпони та живі квіти", - розповіла дизайнер.
Однак вона додала, що в цій справі головне – не переборщити і витримати стиль.
9. Прикрасьте підніжжя ялинки.
Штучні дерева часто оснащені красивою стійкою ніжкою і не потребують додаткового декору, за винятком подарунків під ялинкою.
Однак якщо ви ставите живу ялину або хочете додатково прикрасити підніжжя дерева, експерт радить використовувати спеціальні круглі килимки в тон до іграшок, кошики, штучний сніг, кольорові коробки з бантами або м'які іграшки, декор у вигляді будиночків, санок, оленів, ліхтариків та іншої новорічної атрибутики.
10. Надайте дому святковий аромат.
Навіть якщо в будинку стоїть штучна ялинка, яка не пахне на весь будинок, потрібний настрій можна створити за допомогою запахів. Існує безліч ароматів для дому, зокрема, запах ялини, традиційних цитрусових і кориця.
"Ці аромати продаються у вигляді спреїв, ароматичних паличок, свічок, на будь-який смак. Особливу увагу зверніть на якість аромату і правила безпеки, якщо у вас є маленькі діти або домашні тварини. Краще використовувати безпечні аромати на основі натуральних компонентів", - зазначила диазйнер.
До речі, у Києві новорічну ялинку нарядили першими прикрасами.