ua en ru

Офіційно нянею бути не вигідно: експерти пояснили чому

Офіційно нянею бути не вигідно: експерти пояснили чому Колаж РБК-Україна

Останнім часом їх доходи зросли майже на третину і становлять 10 тисяч гривень

Відео: (YouTube/Сьогодні)

Українські няні часто працюють неофіційно. За трудовою оформлятися не хочуть, адже на те є ряд причин. Які саме - повідомили експерти, передає інформаційний портал Сьогодні.

У Державній службі зайнятості оприлюднили рейтинг найбільш прибуткових професій. Так, топ-менеджери і керівники вищої ланки займають перше місце, їх оклади стартують від 25 тисяч гривень. У ріелторів і айтішників - від 23 тисяч гривень. А будівельники можуть розраховувати на 18 тисяч гривень.

Няням до таких сум далеко, проте останнім часом їх доходи відчутно зросли і становлять 10 тисяч гривень на місяць. Наголошується, що для отримання компенсації за послуги няні батьки повинні укласти з нею договір. А няня зобов'язана зареєструватися як приватний підприємець.

"Вона реєструється, і кошти, які сплачуються цій няні, частково компенсує держава в розмірі відповідного прожиткового мінімуму", - зазначає міністр юстиції Павло Петренко.

Однак зараз нянь, оформлених як підприємці, можна перерахувати на пальцях руки. Деякі реєструються для додаткового комфорту і надійності. Однак більшість не вважає це необхідним.

Пов'язано це з тим, що єдиний податок становить 1752 гривні. Для деяких ця сума занадто велика. До того ж, тоді доведеться платити податки, які роботодавець компенсувати не буде.

Очевидно, гувернантки будуть закладати суму податку на зарплату. І в результаті вартість їх послуг зросте.

"Далеко не кожна сім'я може дати високий оклад няні, високу оплату. Тому поки мова не йде про те, щоб няні хотіли відкривати ФОП", - пояснює власниця агентства з пошуку нянь Ксенія Рощенко.

Нагадаємо, що глава Кабміну Володимир Гройсман спростував інформацію про скасування декретних виплат. Гройсман зазначив, що відповідна фейкова інформація поширюється у соціальних мережах.

Ми писали, що у жовтні президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення соціального захисту дітей журналістів, які загинули під час виконання службових обов'язків.