Депутати розійшлися в думках щодо заборони
У Литві вимагають заборонити так звану "георгіївську стрічку" та зарахувати її до заборонених нацистських і комуністичних символів. Таку пропозицію винесли депутати опозиційної консервативної партії, передає "Польське радіо".
"У зв'язку з геополітичною ситуацією, загрозами національній безпеці, захищаючи принципи свободи, суверенітету, демократичної системи, а також для запобігання можливих провокацій і спроб підбурювання до нетерпимості на національному ґрунті, ніж сучасна Росія зацікавлена, пропонуємо внести зміни в Закон про громадські збори та Кодексу адміністративних правопорушень, зараховуючи георгіївську стрічку до заборонених нацистським і комуністичним символам", – зазначили в заяві депутатів партії Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи
Консерватори також нагадали, що в Литві "георгіївську стрічку" почали масово використовувати в 2005 році як символ перемоги СРСР над нацистською Німеччиною.
Але після анексії Криму і агресії РФ на Донбасі, значення цієї стрічки було дискредитоване. Литовський депутат Лаурінас Кащіунас зазначив, що "російські солдати, які воюють на території України і проросійські сепаратисти ці стрічки використовують як розпізнавальний знак".
Однак не всі литовські депутати підтримали заборону на "георгіївські стрічки". Пропозицію про заборону розкритикував голова польської партії в Литві і євродепутат Вальдемар Томашевський. Він сказав, що "георгіївська стрічка є позитивним символом".
"Символ святого Георгія не може бути від'ємним. Сам Сталін протягом тривалого часу забороняв використовувати стрічку", – сказав депутат.
У виданні відзначили, що Томашевський багато років приходить 9 травня на кладовищі у Вільнюсі, де поховані радянські солдати і де горить символічний вічний вогонь, і спільно з представниками російської громади покладає там квіти. У 2014 році його масово критикували за те, що він 9 травня надів на себе "георгіївську стрічку".
Раніше повідомлялося, що в Донецькій області оштрафували мітингувальників за георгіївські стрічки на 9 травня.
Як пройшло 9 травня в парку Слави (відео: STYLER.rbc.ua)