Reuters розповіло про відносини Обами з іншими главами держав
Президент США Барак Обама, який обіймав посаду протягом двох термінів з 2008 року, 20 січня покине Білий дім.
Міжнародне інформаційне агентство Reuters опублікувало фотографії політичних "друзів" і "ворогів" Барака Обами і вирішило розповісти, які стосунки були між главами держав.
Під час своєї останньої прес-конференції, Обама закликав американців зберігати пильність. Однак він підкреслив, що не варто піддаватися страху" перед обличчям викликів, зокрема перед терористичним угрупуванням "Ісламська держава".
В якості досягнень на посаді президента Обама назвав реформу системи медичного страхування, відновлення економічного зростання, створення нових робочих місць і порятунок автомобільної промисловості США.
Також він згадав і зовнішньополітичні успіхи, - відновлення дипломатичних відносин з Кубою, ядерну угоду з Іраном і ліквідацію Усами бен-Ладена - ватажка "Аль-Каїди".
Свій виступ 44-ий президент США завершив гаслом його виборчої кампанії під час виборів 2008 року - "Так, ми зробили це. Так, ми можемо".
Президент РФ Володимир Путін
Барак Обама і Володимир Путін ніколи не були близькі в особистих взаєминах. На це вплинули рішення Росії про надання притулку американському втікачеві розвідувального агентства Сноудену, анексія Криму та підтримка Росією президента Сирії Башара Асада у громадянській війні.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель
Президент США Барак Обама назвав канцлера Німеччини Ангелу Меркель своїм "найближчим міжнародним партнером". Вони разом вирішували глобальну фінансову кризу, питання з вільною торгівлею і спільно приймали важливу міжнародну угода у боротьбі зі зміною клімату, що підтверджує їх спільні цінності й погляди. Саме Обама та Меркель зробили головний міжнародний поштовх для економічних санкцій щодо Росії за її дії в Україні.
Президент Куби Рауль Кастро
З тих пір, як Обама прийшов до влади, у нього і президента Куби Рауля Кастро у відносинах були як злети, так і падіння. Обама похвалив Кастро у відкритому обговоренні розбіжностей, але зазначив, що "повний розквіт" відносин відбудеться лише з прогресом з питання про права. По закінченню прес-конференції Кастро підняв руку Обами в повітрі, щоб сформувати "переможний салют". Президент США пручався, проте дав підняти свою руку в повітря.
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон
Обама і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон мають "особливі відносини". Кемерон підтримав позицію Обами щодо військових дій в Сирії після того, як парламент Великобританії проголосував проти такого руху. Поразка Кемерона поставила під сумнів традиційну і надзвичайно важливу для прем'єра роль Великобританії в якості найбільш надійного військового союзника США.
Президент Китаю Сі Цзіньпін
Хоч і президент Обама, і президент Китаю Сі Цзіньпін офіційно ратифікували Паризьку кліматичну угоду, між ними залишається ще чимало питань, які тримають напругу між двома лідерами. Територіальні суперечки в Південно-Китайському морі, патент США щодо ПРО в Південній Кореї, кібербезпека і права людини, – всі ці питання залишилися невирішеними.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу
Президент Обама і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу мають свій послужний список важких зустрічей, в тому числі конфлікт, який стався під час голосування в Овальному кабінеті. Ізраїль заявив, що не має наміру виконувати умови резолюції РБ ООН, і назвав позицію США зрадою.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо
Президент США Барак Обама вирішив перевернути сторінку з роками хитких зв'язків з Канадою, і влаштував пишний прийом у Білому домі прем'єр-міністру Джастіну Трюдо.
"Він агітував всіх сподіватися і чекати змін. Його позитивне і оптимістичне бачення надихає молодих людей", – сказав Обама після зустрічі з Трюдо в Овальному кабінеті.
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, як і Барак Обама, виріс у бідній родині, але йому вдалося прорватися в політичну еліту. Помічники стверджують, що двоє лідерів пов'язані емоційним і життєвим зв'язком. Моді було заборонено відвідувати США близько десяти років, а Обама став першим президентом США, який відвідав Індію двічі, та підтримував тісні дружні стосунки з попередником Моді Манмоханом Сінгх.
До речі, Обама пообіцяв повернутися до активного політичного життя після річної перерви.