Відомий український архітектор каже, що вже відбувається дорослішання вітчизняної архітектурної і будівельної індустрії
Архітектурне бюро Baraban+ одним з перших в Україні використало для свого проекту унікальні матеріали - сплав титан-цинку RHEINZINK і новозеландську сосну Accoya.
Перша будівля зазначеного проекту, який передбачає створення "з нуля" комплексу загальною площею понад 2 тис. кв. м, вже здана в експлуатацію, про що в інтерв'ю журналістам видання Gazeta.ua розповів засновник бюро Микола Гулик.
"Ми пішли на практично повну відсутність прямих кутів. Інноваційний підхід до форм будівель потребував нового погляду на вибір матеріалів для будівництва", - пояснив архітектор, розповідаючи про те, як для реалізації задуму бюро Baraban+ попередньо створювало макет фрагменту стіни в натуральну величину (4,5х3 метри).
Микола Гулик впевнений в тому, що робота з інноваційними технологіями і нестандартними матеріалами стає все більш популярною в сегменті української архітектури і дизайну, що свідчить про більш динамічний розвиток відповідного ринку.
"Для роботи з поки що незвичними для України матеріалами ми запросили шість профільних компаній, кожна з яких виконувала свій етап реалізації макета. Це нетривіальне рішення. Але український архітектурний і дизайнерський ринки вже підійшли до етапу, коли використання нових матеріалів і технологій стає нормою. Звичайно, нам ще потрібні консультації іноземних фахівців. Але в цілому це свідчить про дорослішання вітчизняної архітектурної індустрії", - підкреслив Гулик.
За його словами, сьогодні галузеві експерти можуть повноцінно реалізовувати себе, працюючи як з корпоративними, так і з приватним секторами.
"Будь-який проект, якщо він виконаний професійно і з любов'ю, залишає в душі автора незгладимий слід – чи є він приватним або корпоративним, комерційним або іміджевим... І якщо таке ставлення до творчості буде ставати нормою для все більшої кількості українських майстрів, то вітчизняна архітектурна галузь повноправно увійде в пантеон кращих світових практик", - заявив архітектор.
Раніше Styler писав про те, як реставратор відновлює унікальну живопис на історичних пам'ятках України.