Учасник бойових дій виграв суд і отримає моральну компенсацію
Демобілізований АТОшник виграв суд у приватного перевізника, який відмовив учаснику бойових дій у безкоштовному проїзді. Про це повідомив журналіст Віталій Саранцев в коментарі 112.ua.
За інформацією журналіста, який був присутній в залі засідання суду, в травні 2016 року харківська автостанція відмовила ветерану АТО Андрію Микитенко в реалізації пільгового квитка, заявляючи, що це вимога самого перевізника. Військовослужбовець викликав поліцію, а на автостанцію і перевізника згодом подав позов до суду.
Судова тяганина тривала з травня минулого року. Відзначається, що відповідачі часто не приходили на засідання.
"Восени поточного року суд першої інстанції задовольнив скаргу Андрія Микитенко. В якості морального відшкодування визначили 1000 грн. Відповідачі подали апеляцію на таке рішення суду. Перше засідання було в середині листопада, сьогодні було заключне засідання, де суд залишив в силі попереднє рішення", – розповів Саранцев.
За його словами, перевізник під час суду мотивував пільгові обмеження тим, що не отримує від держави компенсацію за пільгову категорію.
"Проте в ході дебатів з'ясувалося, що він (перевізник) за оформленням компенсації у відповідні органи не звертався", – додав журналіст.
Військовослужбовець Андрій Микитенко служив у 92-й бригаді в 2014-2015 рр.. Призваний з мобілізації, був поранений, а після дембеля був змушений проходити курси лікування. На даний момент ветеран АТО проживає в Харківській області.
У виданні нагадали, що згідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання
Крім того, учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50% знижкою.