Повідомляється, що уникнути розлучення можна при повторній подачі заяви
Відео: (youtube.com/ТСН)
Мабуть, найголовніше питання опалювального сезону 2018/2019 року – у кого буде субсидія. Чиновники ретельно моніторять сімейні бюджети, а уряд ускладнює правила отримання субсидій. Але навіть якщо вас позбавили знижки на комунальні послуги, все ще не так погано, повідомляє ТСН.
Нові правила нарахування субсидії затвердили ще у травні. У Міністерстві соціальної політики вирішили боротися проти нечесних субсидиантів. Таких відсіяли вже близько половини. Однак не дати субсидію можуть і буквально просто так: приміром, через непрацюючого родича, який навіть не проживає з вами. Але серед них опинилася і Галина. Так і через що - через непрацюючого зятя.
"Вам відмовлено у субсидії, тому що у вас зять, і він ніде не працює. Я їм кажу: "Зять зі мною не проживає". А це нічого - він член вашої сім'ї. Який же він член сім'ї, якщо він живе у Димері Київської області, він там прописаний у батьків", - розповідає вона.
Якщо у вас подібна ситуація, не поспішайте засмучуватися і постарайтеся поборотися за свої гроші. Адже за новими правилами, допомога на оплату комуналки призначається 2 рази на рік: влітку і взимку.
Минулої зими субсидії отримували близько 7 мільйонів домогосподарств. Влітку в кілька разів менше. Якщо ви в цій категорії – заспокойтеся, субсидію вам перепризначать. Однак для решти все не так просто і сьогодні перед центром надання субсидій у Вінниці – черга в 100 метрів, яка ледве-ледве розсмокталася.
"Чому вони прийшли в 5 годин ранку? Це комуністичне минуле душить, що я буду першою і отримаю кращу субсидію", - розповідає керівник центру надання адміністративних послуг Олександр Кравець.
Олександр Кравець / Кадр з відео YouTube-каналу ТСН
Приходити в чергу о 5 ранку не потрібно. Подати декларацію на призначення субсидії можна в інтернеті на сайті Мінсоцполітики, можна надіслати поштою або віддати в руці фахівця в найближчому управлінні соцзахисту. У документі потрібно вказати всіх, хто зареєстрований та мешкає у квартирі. По цій графі рахується загальний дохід сім'ї та виноситься вердикт, маєте ви право на субсидію чи ні. Це зроблено для того, щоб виключити шахрайство, переконані у Мінсоцполітики.
"Елементарні маніпуляції. Член сім'ї, який мав найвищі доходи, знімався з реєстрації за місцем, а інші члени домогосподарства спокійно оформляли субсидію. Незалежно від місця проживання та реєстрації доходи членів однієї сім'ї враховуються в конкретному домогосподарстві", - пояснив директор департаменту Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
Чергу за субсидією / Кадр з відео YouTube-каналу ТСН
Суворі правила змушують ретельніше проводити відбір кандидатів на пільги. З одного боку, це спрямовано на боротьбу з шахраями. З іншого боку, страждають від цього пересічні українські сім'ї, оформляють субсидію, щоб вижити.
128 тисяч розлучень - половина від кількості весіль. Це - цифри минулого року. Але зараз, особливо на осінь, очікують ще більш потужну хвилю розірвання шлюбів.
Раніше ми писали, що 1,5 мільйона українців отримували підвищені субсидії.
Раніше в Мінсоцполітики розповіли про нові правила оформлення субсидій.
Відео: (video.rbc.ua)