ua en ru

Відстояли свій храм: на Закарпатті священик УПЦ МП пішов проти вірян

Відстояли свій храм: на Закарпатті священик УПЦ МП пішов проти вірян Фото: колаж РБК-Україна

За перехід до Закарпатської єпархії ПЦУ проголосували 70 людей, проти було тільки 14

У Закарпатській області в смт Ясіня священики Хустської єпархії РПЦ в Україні (колишня УПЦ Московського Патріархату) передали ключі від церковної споруди громаді та звільнили храм. Про це в неділю, 3 лютого, повідомив єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій.

У зв'язку з цим він привітав громаду з перемогою.

Зауважимо, що раніше священик УПЦ МП вступив у конфлікт із місцевою парафією, яка вирішила долучитися до Православної церкви України.

Відстояли свій храм: на Закарпатті священик УПЦ МП пішов проти вірян

Скрін з Facebook-сторінки Варсонофія

Варсонофій розповів, що громада храму св. Георгія Побідоносця в Ясіні покинула Хустську єпархію УПЦ МП і підтримала перехід до Закарпатської єпархії ПЦУ абсолютною більшістю голосів: "за" виступили 70 осіб, "проти" було лише 14.

У той же час, за словами епискома, "священик відмовився від переходу і разом з благочинним від Хустської єпархії ображали людей-прихожан і не хотіли покидати храм".

Відстояли свій храм: на Закарпатті священик УПЦ МП пішов проти вірян

Скрін з Facebook-сторінки Варсонофія

У коментарях до повідомлення користувачі мережі висловлюють радість з приводу громади, яка відстояла своє законне право:

"Слава Богу! Радісна новина!"

"Чому ж не напишіть ім'я так званого "благочинного". Нешановний Кемінь Віталій. Що вже з кінця дев'яностих наводить жах (до бійок доходило) на весь клір і паству Ясинського куща (всього 9 храмів). Так коли їм, московським холуєм, займеться прокуратура і СБУ?"...

Відстояли свій храм: на Закарпатті священик УПЦ МП пішов проти вірян

Скрін коментарів з Facebook-сторінки Варсонофія

Нагадаємо, що згідно з прийнятим парламентом законом, порядок зміни церковного центру передбачає чотири кроки: за перехід в іншу церкву повинні проголосувати не менш як 2/3 членів громади; рішення громади повинно бути зареєстровано у статуті про перехід; все майно громади після переходу залишається з нею; частина суспільства, яка не згодна з рішенням, може зареєструвати окрему релігійну громаду

Як повідомлялося раніше, у Тернопільській області в селі Радошівка священик УПЦ МП відмовляється виконувати волю громади, яка вирішила перейти до Православної церкви України.

Також ми писали про те, що у Вінниці та Чернівцях священики УПЦ МП влаштували пікети.

Додамо, що в Україні вже з'явився перший район,"очищений" від Московських парафій.