Письменниця повідомила, коли було "хлібний" час українського книжкового ринку
Відома українська письменниця Оксана Забужко розповіла про успіхи вітчизняного книжкового ринку після введення обмежень на ввезення російської продукції. Про це вона повідомила в інтерв'ю виданню "Апостроф".
За її словами, зараз в Україні спостерігається "книжковий бум".
"Те, що є зараз, – це книжковий бум в порівнянні з тим, що тривало 10 років перед війною, коли все збиралося, стискалося, скручивалось, згорталося. Як на мене, ми зараз вийшли на найвищі показники українського книжкового ринку", - вважає Забужко.
Вона розповіла, що "хлібний" час українського книжкового ринку припав десь на середину 2000-х, адже в 2005-му запустили урядову програму "Українська книга", а в 2006-2007 роках почався підйом національного книговидання.
"Було кілька таких обнадійливих років, а потім, з 2008-го, різко пішло на спад: нас стали жорстко "пакувати" під російських монополістів", - каже письменниця.
Нагадаємо, що Оксана Забужко підвела підсумки 2017 року.
Раніше Забужко сказала, що українцям ще рано розслаблятися, так як ще не виграна війна.
"ми виграли Битву. Ми ще не виграли війну. Але цій війні, на хвилиночку, 100 років, якщо рахувати з 1920-го. Хтось вважає 300, починаючи від Батурина й поразки Мазепи", - зазначила письменниця.