ua en ru

Всіх пацієнтів викинули на вулицю: деталі скандалу в Одесі

Всіх пацієнтів викинули на вулицю: деталі скандалу в Одесі Колаж РБК-Україна

Співробітників санаторію побили і їм знадобилася медична допомога

У санаторій "Лермонтовський", який знаходиться в Одесі, рано вранці 25 січня приїхали люди у військовій та поліцейській формі, які заблокували всі входи і виходи з території, а також перестали пускати всередину адміністрацію, персонал і пацієнтів, які приїхали з різних областей України на лікування. Тих, хто в той момент знаходився всередині – вивели за межі території, пишуть на сторінці санаторію в Facebook.

Одному з пацієнтів, який перебував на реабілітації після інфаркту, стало погано і йому довелося викликати швидку допомогу, а потім госпіталізувати в лікарню.

Очевидці повідомляють, що в 5 ранку на території санаторію були помічені невідомі люди в балаклаві, які зібралися здійснити силове захоплення здравниці.

Всіх пацієнтів викинули на вулицю: деталі скандалу в Одесі

Фото: facebook.com/pg/sanlermontov

Як пояснив директор санаторію Дмитро Антипов в своєму коментарі для видання "Факти", армійський і поліцейський спецназ побив співробітників санаторію і влаштували абсолютне свавілля.

"Армійський і поліцейський спецназ побив співробітників, кілька людей отримали серйозні травми, їм надається допомога. Співробітників санаторію не допускають на територію з розмовами про те, що тут нібито створюється якесь військове містечко... Ми прекрасно розуміємо, якщо ми залишимо ситуацію такою, то медики залишаться без роботи, одесити залишаться без кваліфікованої медичної допомоги, а Одеса залишиться без санаторію "Лермонтовський", - розповів Антипов.

Як пояснив виконуючий обов'язки начальника медичної частини санаторію Василь Палас, який також приїхав на місце події, таке "шоу" влаштували для того, щоб провести інвентаризацію.

"На даний момент проходить інвентаризація. Це займе місяць-півтора. При формуванні санаторію колектив буде збережений, будівля відновлена і закуплено нове обладнання. Людей не звільнятимуть, а наберуть ще. Міністерство оборони цілорічно забезпечить функціонування санаторію. Він буде не тільки для військових, але і для одеситів. Він зможе реабілітувати близько 6000 чоловік щорічно", - підкреслив Палас.

Всіх пацієнтів викинули на вулицю: деталі скандалу в Одесі

Фото: facebook.com/pg/sanlermontov

У поліції стверджують, що за даною адресою судовими виконавцями робляться заходи по виконанню судового рішення, але адвокат санаторію з ними не згоден і вважає, що це абсолютно незаконне блокування території і повний безпрєдєл.

Санаторій "Лермонтовський" знаходиться у власності Міністерства оборони України. У прес-службі міністерства пояснили, що після окупації Криму і втрати здравниць на півострові, міністерство хоче створити на базі цього санаторію Центр медичної реабілітації та санаторного лікування "Одеса" для військових АТО і ОСС.

Конфлікти в цьому санаторії тривають вже кілька років, після того як оздоровниця була передана спочатку до сфери управління Міністерства юстиції, а потім – Міністерству оборони.

Керівництво санаторію оскаржувало ці рішення і наполягали на незаконності передачі.

Всіх пацієнтів викинули на вулицю: деталі скандалу в Одесі

Скріншот посту (facebook.com/pg/sanlermontov)

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Києві напали на відомих активістів.

А також розповідали про те, що у Кривому Розі побили депутата.