ua en ru

Перший марш секс-робітників у Києві: як це було

Перший марш секс-робітників у Києві: як це було Фото: Перший марш секс-робітників (РБК-Україна)

Під час Маршу, як говорять, найшла коса на камінь - секс-працівники просили декриміналізувати проституцію, а фем-активістки вимагали покарання для їхніх клієнтів

Вранці 3 березня біля стін Верховної Ради розпочався Перший марш секс-робітників, які вийшли на вулиці столиці з проханням скасувати адміністративне покарання за заняття проституцією.

Крім того, біля стін парламенту зібралися активісти молодіжних об'єднань, які виступають проти проституції, а також представниці феміністського руху, які в свою чергу закликають карати клієнтів, а не "жриць кохання".

Марш секс-працівницьФото: На Марш секс-працівників прийшли і незадоволені (РБК-Україна)

Хоча початок Маршу було анонсовано на 11:00, в цей час поряд з ВР перебували молоді активісти, які вийшли з плакатами "Студенти проти проституції" і "Захистимо гідність української сім'ї".

Представники Альянсу громадського здоров'я та Всеукраїнської ліги Lega-Life, які й організували Перший марш секс-працівників, були присутні не повним складом і жартували, що винуватиці заходу заблукали в секретному тунелі, що веде до ВР.

Перший марш секс-робітників у Києві: як це було

Фото: Проект закону

"Ми виступаємо за скасування адміністративного покарання за проституцію, тому що це неефективний метод, порушення прав людини і якщо ми рухаємося в Європу, нам потрібно переймати кращі практики", - пояснив представник Альянсу Павло Скала.

Перший марш секс-робітників у Києві: як це булоФото: Гасла учасників Маршу (РБК-Україна)

Скала пояснив Styler, що одним з гасел акції є "Податки замість штрафів", і секс-працівниці готові платити гроші в скарбницю.

Раніше секс-робітників на площу біля будівлі парламенту прийшли фем-активістки, які виступили за криміналізацію чоловіків, які вдаються до послуг повій.

"Повна декриміналізація людей в проституції, криміналізація клієнтів"

Засновниця Facebook-спільноти "Фемінізм УА" Марія Дмитрієва заявила журналістам, що прийшла на Марш для того, щоб підкреслити, що покарання за проституцію повинні нести не самі секс-працівниці, а їх клієнти.

Перший марш секс-робітників у Києві: як це булоФото: Марія Дмитрієва (РБК-Україна)

"Чоловіки не мають права ґвалтувати живих людей за гроші або безкоштовно. Я підтримую "шведську модель" - повна декриміналізація людей в проституції, криміналізація клієнтів", - пояснила активістка фем-руху.

Марія Дмитрієва впевнена, що проблема проституції зникне після того, як секс-працівниці перестануть бути цікавими для ринку праці.

Перший марш секс-робітників у Києві: як це булоФото: Учасники Першого маршу секс-працівників (РБК-Україна)

"Єдина модель, яка працює з проституцією - скорочення попиту. Якщо чоловікам вбити в голову, що ґвалтувати живих людей не можна ні безплатно, ні за гроші, вони припиняють купувати", - підкреслила Дмитрієва.

Перший марш секс-робітників у Києві: як це булоФото: Представники фем-руху (РБК-Україна)

При цьому, пояснити, чому секс зі "жрицею кохання" є зґвалтуванням (статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілого, - ред.) Дмитрієва вирішила питанням до журналіста з уточненням, скільки їй обійдеться неприродний статевий акт за участю самого журналіста і ручки.

"Податки платити краще, ніж штрафи"

Юлія Дорохова, лідер руху за права секс-працівників і юрист Всеукраїнської ліги Lega-Life пояснила, що мета акції - прохання захистити людей, які займаються проституцією.

Перший марш секс-робітників у Києві: як це булоФото: Частина учасників акції ховали обличчя під масками (РБК-Україна)

"Ми вперше набралися мужності прийти сюди і заявити на повний голос, що ми є. Ми хочемо мати право на свою роботу, ми в праві вибирати свою роботу, ми просимо скасувати покарання за секс-роботу, ми не хочемо терпіти насильство і просимо вас підтримати нас", - пояснила Дорохова.

Перший марш секс-робітників у Києві: як це булоФото: Учасниця Першого маршу секс-працівників (РБК-Україна)

При цьому, секс-працівниці, що прийшли на Марш, ще раз відзначили, що хотіли б платити податки в державний бюджет.

"Ми просимо захистити нас, ми хочемо платити податки. Податки платити краще, ніж штрафи", - звернулася до журналістів Дорохова.

altaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Перший марш секс-працівників (РБК-Україна)

Пояснивши свою позицію журналістам, учасники Маршу спробували передати законопроект про декриміналізацію у Верховну Раду, але їх спроба не увінчалася успіхом.

Зазначимо, Марш пройшов в урядовому кварталі за маршрутом: Верховна Рада - Кабінет Міністрів - Адміністрація Президента.