ua en ru

"Перший крок змін": Супрун розповіла, коли в Україні можуть запровадити медстраховку

"Перший крок змін": Супрун розповіла, коли в Україні можуть запровадити медстраховку Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Наразі проходить перший крок трансформації системи охорони здоров'я, сказала Уляна Супрун

В Україні часто говорять про страхову медицину у форматі, коли кожен міг би платити щомісяця або щорічно страховий внесок, як у західних країнах. Але зараз плата за медичні послуги іде з держбюджету, а люди страховку не платять.

Чи розглядається формат страхового внеску від українців за медицину – ми поцікавилися у в.о. міністра охорони здоров'я доктора Уляни Супрун в ексклюзивному інтерв'ю.

За словами доктора Супрун, зараз проходить перший крок трансформації системи охорони здоров'я.

"Ми беремо державні кошти, які вже є в системі оподаткування. Кожна людина платить податки з заробітної плати, наприклад. Або коли ми купуємо їжу або техніку, то платимо ПДВ, кошти з якого заходять в державний бюджет", - підкреслила Супрун.

Перший крок до змін – це створити державну страховку саме цими засобами, заявила вона.

"Перший крок змін": Супрун розповіла, коли в Україні можуть запровадити медстраховкуФото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

"Ми вже це робимо. Це займе перші три роки нашої реформи. Коли ми впорядкуємо систему і зрозуміємо, які послуги надаються на первинній ланці, яке навантаження на лікарів, які є потреби пацієнтів, тоді зрозуміємо, скільки коштів потрібно нашим громадянам. Зрозуміємо, буде достатньо грошей з тих податків, які зараз є і потрібно, щоб кожен з нас платив якусь суму страховки в НСЗУ, щоб вони могли підвищити рівень послуг", - пояснила вона.

За її словами, зараз в Україні навіть немає розуміння, немає статистичних даних і розрахунків, скільки є навіть пацієнтів, тому невідомо, чи потрібні страхові внески додатково до державних грошей на медицину.

"Також немає точних даних, скільки в Україні є людей, тому що у нас дуже довго не було перепису населення. Також до кінця невідомо, скільки саме людей потребують медичної допомоги і як ця потреба буде змінюватися з часом, з роками. І от коли ми повністю перейдемо на цю нову систему фінансування, коли будемо мати список пацієнтів, в електронних списках системи охорони здоров'я, інформацію про всіх їхніх потребах, тоді ми зможемо вирішити, чи потрібно ще мати щомісяця додаткову страховку", - пояснила вона.

За її словами, це стане відомо за кілька років.

Відео: Як розпізнати ознаки серцевого нападу і надати першу допомогу (video.rbc.ua)

Не ходити в аптеку зі списком: стало відомо, як пацієнту вимагати безкоштовні ліки у стаціонарі.

Також з'явилася офіційна інформація про те, які послуги на первинній ланці будуть безкоштовними.