Чи потрібна блокада Донбасу і ким є ті люди, які не дають владі торгувати з бойовиками - в коментарі відомого письменника для Styler
Ось уже кілька тижнів не вщухають суперечки про те, чи варто продовжувати блокаду Донбасу. Особливо активно думки "за" і "проти" розпалюють словесні перепалки серед користувачів соцмереж.
Переважна більшість людей, які висловлюються на користь блокади, категорично не сприймають позиції, коли держава продовжує не тільки якось контактувати, але і торгувати з бойовиками. Та в той же час багато хто пропонує припинити блокаду тільки через те, що подібні радикальні дії вже в найближчому майбутньому призведуть до енергетичного колапсу, адже багато стратегічні підприємства знаходяться саме на окупованих терористами територіях.
Styler вирішив дізнатися, що про блокаду Донбасу думає знаменитий український письменник Василь Шкляр. Він широко відомий не лише як автор бестселерів, а й своєю стійкою патріотичною позицією. Далеко не один роман Шкляра присвячений героям, які відстоюють незалежність України в різні її історичні періоди.
Зокрема, у 2015 році вийшла в світ книга Шкляра "Чорне сонце", уй які читачам пропонується бачення російсько-української війни очима бійця полку "Азов". У 2009 році вийшов історичний роман Шкляра “Залишенець. Чорний ворон", що описує боротьбу українських повстанців проти радянської влади в 1920-х роках.
Василь Шкляр вважає, блокада Донбасу – вкрай необхідна. Особливо в той час, коли Україна ще не визначилася із тим, який статус дати окупованих територій.
“Блокада – є блокада, і я її підтримую. Втім, як і більшість українців. Адже це очевидні факти: кожна розсудлива людина розуміє, що не можна торгувати з терористами, не можна підтримувати будь-які стосунки з окупованими територіями. Треба вже давно було припинити будь-які поїздки туди-сюди", - каже Шкляр.
Зараз особливо гостро постало питання про те, як ми називаємо для себе окуповані території, додає письменник. На його думку, потрібно якомога швидше прийняти закон про окуповані території.
“Коли приймуть такий закон, багато проблем відпадуть автоматично. Адже не підлягає дискусії те, що є аксіомою: торгувати з бойовиками не можна. Це наші вороги. Це ті, хто вбиває українських громадян", - сказав Шкляр.
На думку Шкляра, ті, хто блокує поставки вугілля з Донбасу і намагається не допустити торговельних відносин з окупованими територіями – це справжні патріоти України.
“Серед них я не бачив нікого, у кого була б якась сумнівна репутація. Там стоять і мої друзі, і просто справжні патріоти. Я добре знайомий з цими людьми і знаю, про що кажу. Я сам туди ще поїду. Просто, знаєте, це настільки накипіло, що далі терпіти неможливо. Коли невдоволення накипає, то народ вибухає ось такими радикальними діями. Блокада Донбасу - це крок відчаю, і іншого шляху припинити всі ці спекуляції просто не існує", - додав письменник.
Василь Шкляр сподівається, що блокада підштовхне нарешті політиків замислитися і почати думати стратегічно, а не залишати ситуацію у підвішеному стані.
“У Верховній Раді довго сиділи і нічого не робили. Але я сподіваюся, що закон про окуповані території все-таки буде прийнятий. Інакше їх чекає велика несподіванка від націоналістичних сил. Ось недавно був великий здвиг – зібралися патріотичні партії та вимагали цього прийняття. Вони намалювали червону лінію, яку не можна переходити".
Закон про окуповані території, у разі його прийняття, не віддалить Донбас від України, вважає Шкляр. Він просто припинить всі спекуляції на тему війни, яка триває ось уже три роки.
“Як ми можемо інформаційно діяти на людей, які лишилися на Донбасі, які про все українське навіть чути не хочуть? Як ми можемо взагалі говорити з тими, хто вбиває людей за українську мову? Хто відрізає руки, якщо помітить на них татуювання з українською символікою? Який може бути діалог з цими людьми? Жодного діалогу бути не може", - підсумував Шкляр.