Після того, як в 2016 році роботу фабрики тролів викрили, нових співробітників почали перевіряти на детекторі брехні
Після того, як у березні 2017 року на лондонському Вестмінстерському мосту стався терористичний акт, в соцмережах активно поширювався скандальний знімок ісламофобського характеру, на якому одягнена у хіджаб молода жінка дивсячись у свій телефон йшла повз поранених людей. Як пише The Times, це фото стало вірусним, а створили в російському Санкт-Петербурзі на фабриці тролів Кремля.
Після вибуху в Британії це фото оприлюднив у Twitter користувач SouthLoneStar, нібито "патріот США" з Техасу.
Громадянин РФ Віталій Беспалов, колишній кремлівський троль, поділився з журналістами особливостями такої діяльності. Він розповів, що був одним з тролів Кремля і бачив, як все функціонує зсередини. За словами Беспалова, російська організація під назвою "Агентство інтернет-досліджень" брала участь в кампанії по впливу на президентські вибори у США. Втім, за твердженням аналітиків, цим її завдання не обмежуються. Так, теракт в Лондоні на Вестмінстерському мосту теж вписується в поле її діяльності.
Як розповів Беспалов, у вересні 2014 року він приїхав із Сибіру до Санкт-Петербургу і влаштувався на роботу "копірайтером". Зарплата була досить щедрою – приблизно 770 фунтів стерлінгів на місяць (понад 28 тисяч гривень або 67 тисяч російських рублів). Незабаром він зрозумів, що його найняли писати для російської аудиторії фальшиві новини Кремля про війну проти України.
Колишній троль розповів, що співробітники "фабрики" були молодого віку (керівникам відділів було трохи за 20 років), зарплати були високі. Зовні коридори робочого місця були схожі на лікарняні, патрулювали люди в уніформі. Після того, як у 2016 році роботу фабрики тролів викрили, нових співробітників почали перевіряти на детекторі брехні, а сама організація переїхала в інше приміщення, більш захищене.
Росіянин зазначив, що його колег мучили докори сумління, але цей "голос" легко заглушали зарплатою "в конверті". Інші ж, розповів він, сліпо вірили в режим беззмінного керівника Кремля Володимира Путіна.
"Нам добре платили готівкою... Робота троля трохи нагадує роботу повії. Люди не люблять зізнаватися в тому, чим вони займаються", - сказав Беспалов.
Як повідомлялося раніше, російські тролі маніпулюють британськими підлітками з допомогою соціальних мереж - вони називають себе прихильниками книг про Гаррі Поттера, фільмів за участю Емми Вотсон і поезії Сільвії Плат і поширюють неправдиву інформацію в Twitter, Youtube, Instagram і Tumblr.
Нагадаємо, в кінці липня американська компанія Facebook оголосила про виявлення скоординованих спроб вплинути через платформу соціальної мережі на майбутні вибори в США.
Також ми писали про те, що соцмережа Twitter протягом травня-червня 2018 року заблокировала понад 70 мільйонів акаунтів в рамках кампанії боротьби з ботами і тролями.
Відео: РБК-Україна