ua en ru

"Погано бути росіянином сьогодні": відомий письменник розповів, чому росіяни соромляться свого походження

"Погано бути росіянином сьогодні": відомий письменник розповів, чому росіяни соромляться свого походження Фото: Віктор Шендерович (facebook.com Віктор Шендерович)

Шендерович зазначив, що люди, які соромляться не голосували за Путіна

Відомий російський письменник, публіцист та блогер Віктор Шендерович розповів, чому зараз росіяни соромляться свого походження закордоном. На його думку, так сталося через агресивною політики президента РФ Володимира Путіна.

Про це письменник повідомив в інтерв'ю виданню "Цензор.нет". Шендерович зазначив, що люди, які соромляться не голосували за Путіна.

"Погано бути німцем в 1930-х роках. І погано бути російським сьогодні. Одна моя знайома художниця (вона зараз гостює в Америці) пише: в барі чоловік запитує: - звідки ви приїхали? А їй важко сказати, що вона з Росії. Доводиться робити зусилля: соромно... І адже вона нікого не вбивала, ніякого Путіна не підтримувала. Але - соромно. Як було соромно бути німцем у 1930-ті роки. За промовчанням", - сказав публіцист.

Шендерович зазначає, що розуміє ненависть тих людей, які сьогодні воюють з росіянами.

"Тому що прекрасно розумію: війна ділить людей за націй, конфесій, кланам... На гугенотів і католиків; на Червону та Білу троянди; на білих і червоних. Все це зрозуміло! І все це пройдено. Тому я прекрасно розумію почуття людей, які воюють з росіянами, як ми воювали з німцями. В 1943 році "убий німця" - це було зрозуміло. І було б нерозумно, і дивно, і по-фарисейськи говорити: ну, як же так, є ж різні німці! Так, німці є різні, але на твою землю прийшов - не Гете", - підсумував письменник.

Нагадаємо, що відома письменниця відмовилася від російського і перейшла на українську мову.

Хайп таксі #12 з чого треба почати змінювати країну (відео: РБК-Україна)