ua en ru

Побори в школах: експерт розповів, як боротися з цим явищем

Побори в школах: експерт розповів, як боротися з цим явищем Колаж (РБК-Україна)

Керівник управління юстиції в Києві проінструктував громадян з приводу того, як діяти, якщо в школах існують побори з батьків

Керівник головного територіального управління юстиції в Києві Станіслав Куценко докладно пояснив українцям, як боротися зі шкільними поборами. Про це він повідомив в ефірі ObozTV, як передає Obozrevatel.

Насамперед, він наголосив, що збори коштів у школах завжди робляться на добровільній основі. "Ніхто не може змусити і, тим більше, вам ніхто не дасть письмовий документ про те, що здайте таку-то суму на такі-то заходи. Тому що це відразу буде доказ, з яким можна йти в правоохоронні органи і писати заяву в поліцію. Є Кримінальний кодекс, стаття 364, 368, яка передбачає відповідальність за неправомірну вигоду службової особи, і там є штраф до 22 тисяч гривень, і навіть позбавлення волі на кілька років", - розповів Куценко.

Також експерт зазначив, що повідомлення, отримане в чаті, також може вважати тим самим доказом, з яким можна звертатися в поліцію. І якщо поліція нічого не робить, тоді цим починає займатися прокуратура, яка стане одночасно розглядати як питання бездіяльності поліції, так і керівництва школи.

Відео: obozrevatel.com

"Я можу порадити киянам і українцям зайти на сайт школи та на сайті управління освіти - це Міськвиконком або Київська державна міська адміністрація, департамент освіти і науки – і подивитися в розділі "фінансова документація школи" або "фінансово-господарські звіти", що витрачається школою на які заходи...", - зазначив Куценко.

За його словами, це і є першим відправним пунктом, звідки можна брати потрібну інформацію та аналізувати її. Якщо там значаться витрати на побутові дрібниці: швабри, миючі засобиі т. п., на які вже зібрали гроші на батьківських зборах, це вже подвійна бухгалтерія і слід звертатися в правоохоронні органи.

А тим батькам, які хочуть допомагати школі матеріально, експерт порадив здавати кошти не на руки, а на рахунок школи чи благодійного фонду, який з нею співпрацює.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що опублікований рейтинг топ-200 навчальних закладів України.

Раніше в одеській школі з мами першокласника вимагали велику суму.

Також повідомлялося, що Супрун розповіла про медичні довідки, необхідні дітям в школах.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: У скільки обійдеться перше вересня українським батькам