ua en ru

Подарунок Медведєву: прем'єр-міністру РФ в Ізраїлі подарували дрон без пульта

Подарунок Медведєву: прем'єр-міністру РФ в Ізраїлі подарували дрон без пульта Фото: Медведєв в Ізраїлі (tjournal.ru)

Міністр сільського господарства в Ізраїлі подарував Медведєву дорогий безпілотник без пульта

Прем'єр-міністру Росії Дмитру Медведву міністр сільського господарства Ізраїлю Урі Аріель подарував безпілотний літальний апарат Alpha Sniper. Однак пограти з подарунком Медведєв не зможе, оскільки пульт керування йому не дали.

Про це повідомляє TJournal.

Це сталося на виставці сільськогосподарських технологій в Бейт-Дагані.

Аріель представив Медведєву дрон і запитав, чи той хоче отримати його у подарунок. Прем'єр-міністр РФ погодився. Через деякий час російські представники забрали дорогий літальний апарат.

Передбачається, що рішення подарувати дрон не було погоджено з керівництвом сільськогосподарського інституту "Вулкані", що володів вертольотом.

Аріель запевнив, що інституту куплять новий. Тим не менш, ізраїльські ЗМІ відзначали, що такий вертоліт був у мозкового центру ізраїльської аграрної галузі, - "Вулкані", в єдиному екземплярі, а купівля та реєстрація нового викличе затримку в проведенні досліджень принаймні на рік.

За даними ізраїльського сайту The Marker, співробітники "Вулкані" могли бути проти передачі пульта від вертольота Медведєву, і, ймовірно, могли заховати пульт управління.

У результаті, російські представники забрали з собою лише непотрібний апарат, яким не можна керувати.

Існує інформація, що російська сторона вже запросила у "Вулкані" передачу пульта і системи управління дроном, проте в самому інституті не змогли підтвердити ці дані.

У ЗМІ стверджують, якщо всі комплектуючі вертольота не будуть отримані, між Росією та Ізраїлем може виникнути дипломатичний скандал, який призведе до скасування підписаного минулого тижня мільярдного договору про співробітництво в галузі сільського господарства.

Дрон може використовуватися і в цивільних (дослідження природи, допомога при пожежах), і у військових цілях (збір розвідданих, встановлення цілей, бойові дії). Він оснащений американським тепловізором Flir SC-655, який не можна експортувати в РФ через санкції. Вартість Alpha Sniper становить близько 50 тисяч доларів, передає TJournal.

До речі, в РФ заявили про відновлення військово-технічного співробітництва з Туреччиною.